„Miškan, būdavo, eini – tai net akį veria; Vat teip linksmina dūšią, ažu širdies tveria“ – rašė Antanas Baranauskas poemoje „Anykščių šilelis“. Tačiau ar šiandien jam už širdies netvertų pamatytas ne toks džiuginantis vaizdas? „Delfi“ iniciatyva „Tvari Lietuva“ pradeda naują kampaniją „Šiukšlės neve...
Antanas Baranauskas
34 straipsnių
Antanas Baranauskas (1835 m. sausio 17 d. Anykščiuose, Utenos apskritis – 1902 m. lapkričio 26 d. Seinuose) – Lietuvos poetas, kalbininkas, Seinų vyskupas.
Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai paskelbė sukčiui aštuonioliktą nuosprendį.
Teismas tenkino Alytaus apylinkės prokuratūros prokuroro skundą, kuriame buvo prašoma panaikinti sprendimą į laisvę paleisti dėl labai sunkaus nusikaltimo nuteistą M. B. Teismui tenkinus prokuroro prašymą, nuteistasis privalės likusią bausmės dalį atlikti įkalinimo įstaigoje, pranešė prokuratūra.
Garsių poetų gimtinė, kurioje kiekvienam smagu atsipūsti, pramogų ir atradimų siūlo ne tik vasarą, bet ir žiemą. Anykščiai – tai vieta, kur rasite ir aukščiausią Lietuvos bažnyčią, ir kelionę po knygų eilutes. Be to, čia laukia ir SPA malonumai bei puikus maistas. Kviesdami į Anykščius parko darbuot...
Robertas Burnsas (1759 m. Sausio 25 d. Allowa, Ayrshire - 1796 m. Liepos 21 d. Dumfries), apiplėšęs Robbie arba Rabbie Burns, yra naivus poetas Škotijoje. Jis šypsosi škotų kalba, kurdamas Inglis įtaką. Jis yra plačiai žinomas kaip Naitional Makar o Scotland, o jo rykštė švenčiama po karo. Atraskite...
Istorikas Bronius Makauskas: Visuomenės istorinio sąmoningumo stoka pavojinga saugumo požiūriu (II) (8)
Istoriką dr. Bronių Makauską ir Vilniaus universiteto profesorių, politinės komunikacijos ir medijų istoriką dr. Andrių Vaišnį, kalbina Vidmantas Valiušaitis, Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos analitikos skyriaus vyriausiasis tyrėjas. Šis interviu - LNB konferencijos „20...
Daliai moksleivių pirmadienį šalyje organizuotas lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas baigėsi kur kas anksčiau, nei jie to norėjo.
„Gatvių istorijų“ komanda sulaukė naujos mįslės – ir šįkart jokios poezijos. Griežtų formų objektas su paslaptingais skaičiais priverčia gidę ir istorikę kreiptis į tiksliųjų mokslų specialistus.
Members of the Lithuanian national minority living in Poland say they are observing the increasingly radical sentiments of the Polish ruling parties on national minorities, adding they are not certain about their future.
Neįtikėtino grožio dvaras, skendintis šikšnosparnių kolonijose: čia filmuotas ir garsusis „Tadas Blinda“ (6)
Renavo dvaras yra unikalus Mažeikių rajono perlas. Lietuviško kino filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ kūrėjai šį autentika alsuojantį Lietuvos dvarą pasirinko kaip filmavimo aikštelę.
Įprasta, kad senasis Europos miestas turi savo istorinį centrą – senamiestį. Jame koncentruojasi ir didžioji dalis kultūrinio miesto paveldo objektų.
Šį kartą Stasys turėjo reikalų Seinuose. Žmoną Marytę paliko prie bažnyčios. Seinų Švč. Mergelės Marijos bazilika – tai dominikonų ordino palikimas. Matėsi restauruotas vidus ir kiemas. „Neblogai lenkai europinius pinigus įsisavina“, – pagalvojo Marytė ir įėjo į bažnyčią.
Neigdami, esą Vyriausybės paskubomis priimtas nutarimas dėl kurortinių zonų Lietuvoje panaikinimo neturėjo įtakos teismo sprendimui Vijūnėlės dvaro statybų įteisinimo byloje, oficialūs valstybės pareigūnai, visų pirma premjeras Algirdas Butkevičius, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas ir Druskinin...
Aistringi grybautojai patyrė šoką, kai galimai privačiame miške juos užsipuolė agresyvus vyras ir rėkdamas išvarė iš teritorijos, nes esą privačioje valdoje grybauti negalima. Tačiau teisės aktuose parašyta kitaip.
Anykščiai visai netrukus taps karščiausia atostogų vieta. Čia nuo rugpjūčio 7 dienos lankytojams duris atvers įspūdingas objektas – pažintinis medžių lajų takas, iš kurio atsivers pasakiška panorama. Pirmasis šį taką išbandė DELFI apžvalgininkas Andrius Užkalnis.
Po to, kai praėjusią savaitę Jungtinės Karalystės (JK) prokuratūra pranešė, kad negali atsakyti, kur yra žlugusio banko „Snoras“ savininkai Vladimiras Antonovas ir Antanas Baranauskas, Lietuvos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė „Žinių radijui“ antradienį sakė,...
Daugelio lietuvių rašytojų ir poetų kūryboje svarbią vietą užimą tėviškė, gimtasis kraštas. Lietuvos rašytojai gimė įvairiausiuose šalies kampeliuose. Dalies jų pavadinimai seniai pasikeitę, dalis jau tapę didesnių miestų dalimi, tačiau pakeliauti po gimtąsias kai kurių rašytojų vietas iki šiol smag...
Kuršių nerijos miškus pradėjusi valdyti Kretingos miškų urėdija greičiausiai turės atsisveikinti su didele pelno dalimi, bet sutelks visas pajėgas tam, kad apsaugotų unikalų Lietuvos kampelį nuo kitų gamtą niokojančių gaisrų ateityje.
Lenkijos lietuvių bendruomenė surinkusi į suvažiavimą, reiškia viltis, kad neseniai išrinkta nauja vietos valdžia išspręs įsisenėjusius klausimus: nepakankamą lietuviško švietimo finansavimą, kultūros paveldo išsaugojimą. Seinų valsčiui pirmą kartą per dvi dešimtis metų vadovaus lietuvis.
Ko gero, 2014-uosius metus galima vadinti Antano Smetonos metais. Taip jau sutapo, kad šiemet minėjome jo gimimo 140-metį, mirties 70-metį ir pirmo išrinkimo Lietuvos prezidentu 95-ąsias metines. Galbūt nė vienas Lietuvos vadovas taip prieštaringai nėra vertinamas kaip A. Smetona – šis kontraversišk...