Gintautas Šarauskas darbui teisėtvarkos institucijose skyrė daugiau kaip trisdešimt metų. Jis nukeliavo kelią nuo kriminalisto atokiame rajone iki vieno iš Kalėjimų departamento vadovų. Šiame kelyje buvo susidūrimų su pačiais įvairiausiais kriminaliniais personažais. Tarp jų ir Borisu Dekanidze, bei...
Borisas Dekanidzė
26 straipsnių
Borisas Dekanidzė (1962 m. gruodžio 13 d. Vilniuje – 1995 m. liepos 12 d.) – Lietuvos nusikalstamo pasaulio veikėjas, „Vilniaus brigados“ narys, vėliau ir vadovas. Jis labiausiai pagarsėjo nusikalstamą veiklą tyrusio žurnalisto Vito Lingio nužudymo byloje. Už šią ir kitas nusikalstamas veiklas B. Dekanidzė buvo nuteistas mirties bausme, o ji įvykdyta 1995 metais.
Pulkininko istorijos: legendos apie Boriso Dekanidzės pabėgimą, kokia buvo reali Vilniaus brigados galia ir įtariamuosius bulvių maišuose (2)
Gintautas Šarauskas darbui teisėtvarkos institucijose skyrė daugiau kaip trisdešimt metų. Jis nukeliavo nuo kriminalisto atokiame rajone iki vieno iš Kalėjimų departamento vadovų. Šiame kelyje buvo susidūrimų su pačiais įvairiausiais kriminaliniais personažais. Tarp jų ir Borisu Dekanidze, bei gaujų...
Dekanidzių parankinio likimas: JAV nuteistas mirties bausme, o dėl jo slapta į Vilnių buvo atvykę ir amerikiečiai (6)
Prieš kurį laiką Vilniuje netikėtai ir tyliai lankėsi save valstybės garantuojamais teisinės pagalbos gynėjais pristatę du asmenys – Jungtinėse Amerikos Valstijose registruotos vienos teisinių konsultacijų firmos darbuotojos. Jas lydėjo dvi angliškai ir rusiškai kalbančios lietuvės vertėjos.
Verslininkas Marozas – apie gyvenimą po asmeniniu Boriso Dekanidzės „stogu“ ir Vilniaus brigados pokylius (4)
Vaidotas Marozas, garsus verslininkas, dabar safari.lt savininkas, kelionių maršrutų pardavėjas, Nepriklausomybės pradžioje turėjo keletą restoranų, į kuriuos mėgdavo užsukti banditai, vieni turtingiausių to meto žmonių.
Mirė Vilniaus banditų siaubu tituluojamas kriminalistas: į Lietuvą atgabeno Rygoje besislapsčiusį Dekanidzę bei sutraiškė kitus „Vilniaus brigados“ bosus (6)
Gerai informuotų DELFI šaltinių teigimu, antradienio naktį netikėtai mirė legendomis apipintas buvęs ilgametis Lietuvos sostinės kriminalistas Jurijus Britovas (g. 1948 m.), tuometinis kovos su organizuotu nusikalstamumu padalinio vadovas, vyresnysis komisaras Vilniuje. Kadaise J. Britovas buvo page...
Mirties bausmė Dekanidzei: buvo baimintasi, kad įpykę nusikaltėliai šturmuos Lukiškes arba susprogdins Ignalinos AE (1)
Pragaro vartai pačioje Vilniaus širdyje. Kalėjimas, kurio nebeliko. Bet jis buvo ištisus 115 metų, ir tai buvo vienintelis, paskutinis Lietuvos kalėjimas. Lukiškių istorija – tai Vilniaus ir iš dalies visos Lietuvos istorijos atspindys nuo 1904-ųjų iki kalėjimo uždarymo 2019-ųjų liepą. Čia kalėjo, k...
Prabangūs Lietuvos gangsterių automobiliai: pamačiusios Dekanidzės BMW, merginos puldavo slėptis (5)
„Mercedes-Benz“ – tai ne vien tiktai gero skonio, kokybės ir aukštuomenės ženklas. Dar 1990-taisiais, kriminalinės Lietuvos laikais aukščiausi nusikalstamo pasaulio veikėjai važinėjo su „Mersais“, o už juos žemesni ir bet kada bosams tarnauti pasiryžę „torpedos“ vairuodavo „BMW“ arba „Golfus“, – tok...
Po 27 metų pirmą kartą prabilo Dekanidzę reikalavusio paleisti pagrobėjo įkaitė: likau sukrėsta po tokių šturmo vyrų žodžių (1)
Per visus nepriklausomybės metus Lietuvoje buvo vos kelios, tačiau labai įsimintos įkaitų dramos. Tačiau pirmoji tokia Lietuvą sukrėtė Jonavoje. Tąsyk įvykdęs apiplėšimą ir nuo policijos besislapstantis ginkluotas nusikaltėlis, buvęs Afganistano karo veteranas Petras Zubavičius įsiveržė į Kosmonautų...
Jūsų dėmesiui jau trečioji ir kartu paskutinė mano dokumentinio pasakojimo iš Lukiškių kalėjimo „Tamsiosios Lukiškių paslaptys“ serija. Sienos, ilgus metus saugojusios didžiausias paslaptis, aptaškytos krauju, nežinomybe, smurtu ir kančiomis – visa tai mano Patreon ir Delfi Plius rėmėjams.
Legendomis apipinta paskutinė mirties bausmė Lietuvoje: Dekanidzei išgelbėti buvo mestos milžiniškos pastangos (699)
Liepos 12-ąją sukaks 25 metai nuo mirties nuosprendžio įvykdymo „Vilniaus brigados“ vadeivai Borisui Dekanidzei (gim. 1962 m.). Iki šiol visuomenė nežino, kaip ir kur buvo įvykdyta egzekucija vienam garsiausių Lietuvos nusikaltėlių. Tai buvo paskutinis Lietuvoje įvykdytas mirties nuosprendis.
Ypatingas ginkluotas būrys ir slapti jo tikslai: „Vilniaus brigadai“ užteko nusiųsti vieną žinutę (448)
Prieš 30 metų, 1990-ųjų birželio 5-ąją, Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas nutarė įkurti Aukščiausios Tarybos apsaugos skyrių (ATAS). Netrukus šioje naujoje tarnyboje susibūrė itin kovingi jauni patriotai. Pradžioje jie net ginklų neturėjo, tik didžiulį pasiryžimą, bet greitai ATAS tapo puikiai par...
Dvigubos pilietybės draudimas yra atgyvena, kuriai metas pagarbiai atjungti gyvybės palaikymo aparatą, kad tas draudimas pakratytų kojas, išleistų kvapą, ir su pagarba palaidoti.
„Vilniaus brigados“ smogikas, kurio prisipažinimo bijojo visi: manė, kad jei prabils – neišgyvens (58)
Turėjo būti sušaudytas, tačiau nuteistas kalėti iki gyvos galvos, o į laisvę išėjo prieš 6-erius metus – tokia yra „Vilniaus brigados“ nario bei žurnalisto Vito Lingio žudiko Igorio Achremovo istorija.
Juodieji karų su banditais puslapiai: „Vilniaus brigados“ garsenybės buvo laužomos sostinės požemiuose (1458)
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1990 m. šalis paveldėjo sovietinę miliciją, kitos operatyvinės tarnybos dar tik kūrėsi. Šis laikotarpis buvo baisiausias Lietuvos kriminalinėje istorijoje.
1995 metų liepos 12-ąją Lietuvoje buvo įvykdyta paskutinė mirties bausmė. Tą dieną nuo kulkos krito „Vilniaus brigados“ vadeiva Borisas Dekanidzė.
Liepos 24 d. Vilniuje, Santaros klinikose, reanimacijoje mirė praeityje itin garsus nusikaltėlis, vienas artimiausių „Vilniaus brigados“ vadeivų, Boriso Dekanidzės padėjėjų, Viktoras Polonskis, pravarde „Vesnuška“ (gim. 1960 m.).
Kokią įtaką valstybės raidai turi organizuoto nusikalstamumo lyderiai? Pirmajame nepriklausomybės dešimtmetyje dėl tiesioginės jų įtakos abejonių kyla nedaug: dar „perestroikos“ laikais suvešėjęs reketas kita kryptimi pasuko daugelio pirmųjų šalies verslininkų veiklos kryptį, o masinė privatizacija ...
Niekur kitur pasaulyje kriminalinės tematikos dainos nėra atskiras muzikos žanras, tik Rusijoje. Niekas daugiau nesukūrė atskiros romantiškų dainų temos iš lagerių, kamerų, dygliuotų tvorų, daugel reikšmių turinčių tatuiruočių, beširdžių prokurorų, papirosų nuorūkų (paliktų geresnei dienai) ir roman...
Rugsėjo viduryje knygynuose pasirodys nauja Dailiaus Dargio knyga „Mafijos kronikos“. „Tai knyga apie neoficialų karą, kuris vyko Lietuvoje prieš porą dešimtmečių“, - sako rašytojas.
Trečiadienį Vilniuje, Rokantiškių kapinėse, palaidotas vienas pagrindinių buvusios „Vilniaus brigados“ vadeivų Igoris Tiomkinas, pravarde Timocha, kuris buvo nušautas naktį iš liepos 5-osios į 6-ąją. Jo ir jo bičiulio iš "brigados" likimai susiklostė labai skirtingai.