Vos dangų perskrodžia lėktuvas, po savęs palikdamas kondensacijos pėdsakus, tarp melagienų skleidėjų pasipila sąmokslo teorijos apie „chemtreilus“. Šįkart šios teorijos šalininkai teigia radę įrodymų, kad „chemtreilai“ nėra pramanas. Tačiau „Melo detektorius“ įrodo, kad tai dar vienas melas.
chemtreilai
24 straipsnių
Socialiniuose tinkluose pasklido naujas melas apie „chemtreilus“. Esą „Disney“ kompanija investavo 60 mln. dolerių, kad į senus animacinius filmukus būtų įpiešti „chmetreilai“, taip įrodant, kad jie egzistavo jau seniai, o ne pastaruosius 30 metų.
Socialinių tinklų naudotojai platina telefono ekrano nuotrauka, kurioje matosi per Lietuvą skridusio lėktuvo neįprastas maršrutas. Anot internatų, tai patvirtina, kad Lietuvos padangėje praskrido „chemtreilų“ lėktuvas. „Melo detektorius“ patikrina šį teiginį.
Socialinių tinklų naudotojai dalinasi buvusio Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktoriaus Johno O‘ Brennano kalbos ištrauka iš Užsienio reikalų tarybos (angl. Council of Foreign relations). Internautų teigimų, CŽV direktorius pripažįsta, kad valdyba planuoja užsiimti geoinžinerija.
Socialiniuose tinkluose vėl plinta įrašas apie „chemtreilus“.
Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo įrašas, kuriame teigiama, kad mums siunčiami dirbtiniai blogi orai su „chemija“.
Dokumentas, kuriame pateikta lietaus vandens mėginių analizė, populiarios sąmokslo teorijos palaikytojams tapo įrodymų, kad „chemtreilai“ egzistuoja.
Socialiniuose tinkluose plinta žinutės apie neva nuo 5G mobiliojo ryšio ir „chemtreilų“ nukentėjusius gyvūnus – kritusius paukščius ir bites. Kaip išsiaiškino „Melo detektorius“, šiems teiginiams pagrįsti panaudoti atvaizdai niekuo nesusiję nei su mobiliojo ryšio technologijomis, nei su populiaria s...
Prieš metus socialiniuose tinkluose paskleista žinutė apie „chemtreilų“ istoriją prikelta antram gyvenimui. Įtikėję šia sąmokslo teorija melagingu pranešimu pasidalino beveik tūkstantį kartų.
Socialiniuose tinkluose plinta įrašas, kurio autorė teigia, kad lietaus vanduo visame pasaulyje nesaugus gerti, nes jį esą užteršė „chemtreilai“. Tačiau tai – melas.
Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta įrašas, kuriame jo autorė tvirtina, kad potvyniai, uraganiniai vėjai ir kitos stichijos yra sukurtos specialiomis technologijomis. Tam įrodyti ji pateikia savo darytą debesų danguje nuotrauką.
Į socialinius tinklus sugrįžo sąmokslo teorija apie „chemtreilus“ – neva lėktuvais purškiamus nuodus. Todėl žmonės serga ne COVID-19, o „cheminiu pneumonitu“. Nors ši teorija yra melaginga, susilaukė virš dviejų šimtų pasidalijimų feisbuke.
Socialiniuose tinkluose dalinamasi vaizdo įrašu, kuriame, kaip teigiama, užfiksuotas debesų gamybos procesas. Greičiausiai tokie komentarai susiję su vadinamąja „chemtreilų“ sąmokslo teorija ir su ja glaudžiai susijusia versija, esą pasaulio vyriausybės specialių technologijų pagalba gamina debesis ...
Feisbuke save „Šilko gija“ pasivadinusi veikėja iš Kauno (taip nurodoma jos feisbuko paskyroje), skleidžia stulbinantį melagienų srautą. Viena iš tokių melagienų – dangaus nuotrauka, kurioje užfiksuoti praskridusių lėktuvų palikti kondensaciniai pėdsakai arba kondensacinė juosta. Prie nuotraukos vei...
Pusės minutės trukmės vaizdo įrašas, kuriame matomi iš oro uoste stovinčio orlaivio besiveržiantys tiršti dūmai, socialiniuose tinkluose prikėlė sąmokslo teoriją apie „chemtreilus“ – iš lėktuvų neva leidžiamas nuodingas medžiagas. Tai, kas iš tikrųjų matoma vaizdo įraše, paaiškino pačios juo pasidal...
Feisbuke plinta įrašas su suklastotomis nuotraukomis, kurių autorius teigia, kad „chemtrailai“ egzistuoja. Tačiau – tai melaginga informacija, kuriai patvirtinti naudojamos suklastotos nuotraukos.
Nors mokslininkai jau seniai paneigė vadinamųjų „chemtreilų“ – iš lėktuvų neva leidžiamų pavojingų medžiagų – sąmokslo teoriją, panašu, kad teorijos palaikytojai neketina pasiduoti. Ši tema vėl atgijo socialiniuose tinkluose vienam vartotojui pasidalinus kondensato puslankiais, matomais danguje. Var...
Socialiniame tinkle „Facebook“ atgaivinta sena sąmokslo teorija apie iš praskrendančių lėktuvų paleidžiamas toksiškas medžiagas, vadinamus „chemtreilus“. Vienoje socialinio tinklo grupėje tvirtinama, esą į atmosferą masiškai purškiamas aliuminis, nuodijantis žmones, žemę ir augalus.
„Chemtreilai“ nesiliauja žadinę lietuvių vaizduočių: paprašius įrodymų, siūlo – „nebegrybauti“ (131)
„Chemtreilai“ nesiliauja žadinę lietuvių vaizduočių: socialiniuose tinkluose ir toliau atsiranda teigiančių, kad chemtreilai iš tiesų egzistuoja ir tai – slapta NATO operacija.