Nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos darbo kodekso pataisos, kurios numato, jog darbo užmokestį ir kitas su darbo santykiais susijusias išmokas darbdaviai privalo atlikti pavedimu į darbuotojo nurodytą banko sąskaitą. Kaip šis reikalavimas bus įgyvendinamas ir ar jis taikomas visų...
Naujasis darbo kodeksas
99 straipsnių
Lietuvos Respublikos darbo kodeksas (LR DK) – Lietuvos darbo teisės įstatymų sąvadas, teisynas; darbo kodeksas. Įstatymas reglamentuoja darbo santykius, susijusius su Kodekse ir kituose norminiuose teisės aktuose nustatytų darbo teisių ir pareigų įgyvendinimu ir gynyba, nustato atskirų darbo santykių sričių reglamentavimo ribas (sritis pagal Kodekso nustatytas ribas taip pat reguliuoja kiti įstatymai ir Vyriausybės nutarimai).
Kaip ir buvome nuspėję, naujasis Socialinio dialogo skatinimo įstatymas ir jį lydintys kitų teisės aktų pakeitimai viešoje erdvėje dėmesio sulaukė ne dėl tų nuostatų, kurios iš esmės keičia požiūrį į darbo santykius ir kolektyvinį darbuotojų atstovavimą, tačiau dėl siūlymo įpareigoti darbo skelbimuo...
Premjeras Saulius Skvernelis dirba kaip teatro aktorius – jis traukia kardą ir sako „būti“, interviu LRT.lt vyriausybės vadovo elgesį apibūdino Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narys, parlamentaras Algirdas Sysas. Socdemas įsitikinęs, kad S. Skvernelis, prabilęs apie esą opozicijos planuotą ...
Visi gerai pamena, kokios nuotaikos vyravo viešojoje erdvėje 2016-aisiais, kai buvo priimtas naujasis Darbo kodeksas. Tikriausiai neišblėso ir prisiminimai apie tai, kaip žmonės buvo gąsdinami, jog priėmus naująjį darbo santykius reglamentuojantį įstatymą padaugės atleidimų iš darbo, prastės darbo s...
Bet kurioje gyvenimo srityje, ar tai būtų viešas, ar privatus gyvenimas, idėjų raidos ar santykių, ar politinės veiklos progresas vyksta tik tuomet, kai žmonės kalbasi, dalijasi mintimis arba reikalauja pokyčių.
Vyriausybė antradienį pritarė minimalios mėnesio algos (MMA) didinimui – nuo kitų metų ji didės 7,5 proc. ir dėl mokesčių perskaičiavimo sudarys 555 eurus. Neperskaičiavus mokesčių, MMA didėtų 30 eurų iki 430 eurų.
Trišalei tarybai nepriėmus kompromisinio sprendimo dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo, ji nuo kitų metų turėtų didėti 30 eurų – iki 430 eurų, tačiau dėl mokesčių reformos realiai ši suma bus 555 eurų.
Kitą savaitę Trišalė taryba dar kartą – tikėtina, jau paskutinį kartą – spręs, kiek nuo kitų metų didinti minimalų darbo užmokestį (MMA). Profsąjungų atstovai žada ir toliau laikysis pozicijos, kad ji turi siekti 450 eurų, tuo metu darbdavių bei Vyriausybės atstovai galutinių pozicijų neatskleidžia.
Vyriausybę, kai kuriuos darbdavius ir profsąjungas vienijanti Trišalė taryba pirmadienį ir vėl nesusitarė dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo nuo kitų metų pradžios.
Vyriausybę, kai kuriuos darbdavius ir profsąjungas vienijančioje Trišalėje taryboje pirmadienį vėl bus diskutuojama dėl minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo nuo kitų metų pradžios.
Netrukus bus metai, kai Lietuvoje galioja naujas Darbo kodeksas. Jame nustatyta kitokia kasmetinių atostogų suteikimo ir atsiskaitymo už jas tvarka. DELFI primena, kas žinotina atostogas planuojantiems darbuotojams ir darbdaviams, kurių daugelis dabar jų gali ir neišleisti.
Vilnius, birželio 11 d. (BNS). Vyriausybei, daliai darbdavių ir profsąjungoms atstovaujančiai Trišalei tarybai antradienį ketinant toliau svarstyti minimalios mėnesio algos (MMA) didinimą, darbuotojų atstovai sako, kad MMA turėtų didėti iki 450 eurų.
Pernai vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis (iki mokesčių) šalies ūkyje, įskaitant individualiąsias įmones, sudarė 840,4 EUR ir, palyginti su 2016 m., padidėjo 8,6 proc. (66,4 EUR).
Pernai įsigaliojus naujam Darbo kodeksui ir pasikeitus kai kuriems įstatymams, Lietuvos neįgalieji darbo rinkoje sulaukė teigiamų pokyčių.
Pernai vasarą įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, verslas teigia kol kas nejaučiantis pastebimų pokyčių. BNS kalbinti didžiųjų įmonių vadovai sako, kad jų veiklai naujasis įstatymas didesnės įtakos neturėjo, tik reikėjo tinkamai pasiruošti pokyčiams.
Praėjusių metų pabaigoje „Sodra“ paskelbė, kad trims iš keturių savarankiškai dirbančių Lietuvos gyventojų neužteko pajamų sukaupti metų stažą pensijai. Taip pat „Sodros“ duomenimis, nesukaupę būtinojo stažo į pensiją išeina net 25 proc. dirbančiųjų. Tai reiškia ne tik skurdžią senatvę, bet ir labai...
Daugelio darbuotojų atlyginimas praėjusių metų pabaigoje didėjo, o gavusių mažesnę sumą nei minimali alga, mažėjo. Tačiau maždaug pusės darbuotojų alga didėjo lėčiau už kainas, dėl to realiai jie uždirbo mažiau.
Valstybinės darbo inspekcijos teritoriniuose skyriuose veikiančios darbo ginčų komisijos praėjusiais metais gavo 6,7 tūkst. prašymų. Tai yra beveik penktadaliu daugiau nei 2016 m.
Milijonas dirbančiųjų pasirengęs neterminuotam streikui. Reikalavimai darbdaviams: 6 proc. padidinti darbo užmokestį, suteikti darbuotojams teisę laikinai, dvejiems metams, pereiti nuo 35 prie 28 valandų darbo savaitės vaikams bei senyviems giminaičiams prižiūrėti.
Naujienų agentūra BNS pateikia jos požiūriu svarbiausius besibaigiančių 2017 metų Lietuvos ekonominius įvykius.