Kas ketverius metus pasaulyje įvyksta visokių svarbių įvykių. Pavyzdžiui, didžiųjų tarptautinių sporto varžybų ciklai (olimpinių žaidynių, futbolo pasaulio čempionato) trunka ketverius metus. Kaip ir pridera svarbiausiam renginiui šalyje, dainų šventė Lietuvoje vyksta irgi kas ketverius metus. O dar...
Seimo kadencija
41 straipsnių
Seimo kadencijai einant į pabaigą, prasideda politinio pasitikėjimo darbuotojų migracija. Du buvę Krašto apsaugos viceministrai dėl savo karjeros po Seimo rinkimų galvos sau sukti nebeturės.
Praėjusią savaitę viešojoje erdvėje suabejojus Laisvės partijos sprendimu rinkimų kampanijai pasamdyti prezidento posto siekiančio Dainiaus Žalimo žmoną Ingridą Danėlienę, Seimo koridoriuose prisimintos ir prieš ketverius metus virusios diskusijos dėl tuomečio Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko be...
Įkalintam Gapšiui išsaugojus mandatą, situacija Seime bado akis: politikui priklauso išeitinė, atlyginimus gauna jo komanda (19)
Praėjusią savaitę Seimo sprendimas dėl korupcijos byloje nuteisto Vytauto Gapšio mandato visuomenėje įvertintas kaip absurdiškas ir darantis parlamentui gėdą. Su tuo sutinka ir dažnas Seimo narys tiek valdančiojoje daugumoje, tiek opozicijoje.
Šios kadencijos Seimas yra labai produktyvus – priimti vidutiniškai 7,3 teisės aktai per posėdį – tai antras rodiklis pagal produktyvumą lyginant visas Seimo kadencijas.
Parlamentarai sutaria, kad apkaltos procedūros pradėjimas antisemitiniais pasisakymais pasižymėjusiam Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui būtų prasmingas, tačiau vis dar svarstoma, kas šiuo klausimu turėtų imtis iniciatyvos.
Praėjusiais metais vykdytos šalies gyventojų apklausos bei sukaupta svarbiausių socialinių, ekonominių, sveikatos ir demografinių rodiklių statistika rodo, jog situacija šalyje grėsmingai prasta. Karas, pandemija, intensyvus neigiamas informacinis srautas sukelia nerimą, stresą ir nesaugumo jausmą. ...
Socialdemokratas Gintautas Paluckas sako, kad labai tikėtina, jog žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui ketvirtadienį surengta interpeliacija buvo paskutinė šioje Seimo kadencijoje. Anot jo, opozicija, kaip ir visi Lietuvos gyventojai, turi daug pastabų ne vienam Ingridos Šimonytės ministrui, tači...
Nors premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad jau apsisprendė stoti į konservatorių partiją, apie konkretesnius tolesnės savo politinės karjeros vingius šneka nenoriai.
Įvertino pusę šios valdžios kadencijos: vieno fakto Lietuvos istorijoje iki šiol nebuvome turėję (9)
Prieš dvejus metus darbą pradėjo šios kadencijos Seimas. Jam kliuvo nemažai iššūkių: nuo įsibėgėjusios pandemijos, iki migrantų krizės ir Rusijos pradėto karo Ukrainoje. Kaip sekasi šiam Seimui dirbti ir ar valdantieji sugebės išpildyt savo pažadus per likusius dvejus metus? „Žinių radijuje apie tai...
Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė sako vis dar turi vilties, kad valdantiesiems oponuojančioms partijoms pavyks susitarti dėl opozicijos lyderio. Jos teigimu, galbūt mažosioms opozicinėms jėgoms tarpininkaujant pavyks surasti kompromisą šiuo klausimu.
Šios kadencijos Seimas priima vidutiniškai 7,1 teisės akto per posėdį – tai antras rodiklis pagal produktyvumą, lyginant visas Seimo kadencijas šiuo aspektu. Daugiausiai priimtų įstatymų inicijavo Vyriausybė – 67,39 proc. (praėjusią kadenciją – 63,08 proc.).
Privilegijos sugrįžo: Seimo valdyba palaimino parlamentarų teisę vėl nuomotis automobilius už parlamentines lėšas (88)
Trečiadienį posėdžiavusi liberalės Viktorijos Čmilytės – Nielsen vadovaujama Seimo valdyba tyliai pritarė parlamentarų teisei nuomotis automobilius už parlamentinei veiklai skirtas lėšas.
Laukiant Nausėdos metinio pranešimo – kardinaliai skirtingi scenarijai ir lūkesčiai: ką išgirsime jau rytoj (28)
Antradienį Seime prezidentas Gitanas Nausėda skaitys antrąjį metinį pranešimą, į kurį valdančiųjų ir opozicijos politikai deda visiškai skirtingus lūkesčius. Laisvės frakcijos narys Tomas Vytautas Raskevičius viliasi, kad prezidentas pasiūlys konstruktyvias priemones, kaip toliau diskutuoti ir ieško...
Kandidatai skeptiškai atsiliepia apie užtrukusią KT teisėjų paskyrimo procedūrą: įvertino Seimo įstatymų kokybę (5)
Kandidatai į Konstitucinio Teismo (KT) teisėjus Giedrė Lastauskienė, Andrius Kabišaitis ir Algis Norkūnas sutinka, kad metus laiko užtrukusi KT teisėjų paskyrimo procedūra netinka teisės principais besivadovaujančiai valstybei.
Sekmadienio naktį paaiškėjo, kokios sudėties parlamentas dirbs artimiausius ketverius metus. Ne visus gerai pažįstamus politikus jame išvysime. Delfi pateikia visas dabartinių parlamentarų pavardes, kurių Seime nebematysime.
Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas, politologas Mažvydas Jastramskis specialioje Delfi laidoje kalbėjo, kad dar negalima tvirtai atsakyti, kas formuos valdančiąją diskusiją, tačiau neišsižada savo prognozės, kad visgi dauguma turėtų atitekti ...
Pranckietis apie kadencijos pabaigą, vakcinos pirkimą ir Seimo viešbutį: nugriaučiau, jei būtų mano valia (35)
Besibaigiant kadencijai parlamento vadovas Viktoras Pranckietis tvirtina, kad jei būtų jo valia, visuomenėje diskusijas keliančio Seimo viešbučio klausimą išspręstų jį nugriaudamas.
Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiausių įmonių valdybos nuo šių metų lapkričio keičiamos nebus.
Seimas nutarė iš naujo svarstyti prezidento liepos 9-ąją vetuotas Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pakeitimus, numatančius pokyčius sudarant valstybės valdomų bendrovių priežiūros ir valdymo organus.