Artėjant rinkimams, įvairioms partijoms dėstant savas pozicijas, gali kilti klaidingas įspūdis, jog šiandieninei valdančiajai koalicijai galima priekaištauti tik dėl vidaus politikos, o jos užsienio politika – palaikytina. Tad reikia išryškinti kelis aspektus iš šio politinio lauko, įvardijant esmin...
uigūrai
19 straipsnių
Pastaraisiais metais viena pagrindinių pasaulio politikos temų pagaliau tapo musulmonų uigūrų persekiojimas Kinijoje. Tačiau mažai kas žino, kad šį smaugiantį tarpetninių prieštaravimų mazgą kietai užveržė asmeniškai Josifas Stalinas. Jo užmačios buvo ne vien regioninės. Kruvini raudonosios Maskvos ...
Jeigu paprašyčiau Jūsų žmonijos istoriją sutalpinti į vieną vienintelį sakinį, tiesiog sau, taip – paprastai, pasidalinti mintimis. Koks būtų Jūsų sakinys? Manasis skamba taip: „Mūsų istorija yra apie dviejų tipų žmones: pavergėjus, ir pavergtuosius.“ Apie tai kalbėdami dažnai norime paminėti tokius...
Maroko teismas nusprendė, kad Kinijos uigūrų musulmonų mažumos narys Yidiresis Aishanas gali būti išduotas Kinijai už įtariamus „teroristinius aktus“, ketvirtadienį agentūrai AFP pranešė jo advokatas.
Kinija vykdė genocidą Sindziango regione, reguliuodama uigūrų etninės mažumos gimstamumą, ketvirtadienį paskelbė Londone posėdžiavusi ekspertų komisija, tirianti įtariamus žmogaus teisių pažeidimus.
Europos Sąjunga (ES) metams pratęsė sankcijas Kinijai dėl uigūrų musulmonų mažumos engimo Sindziango regione. Tai pirmadienį Briuselyje pranešė šalių narių Taryba.
JAV senatoriai antradienį siekė deklaruoti, kad Kinija vykdo uigūrų ir kitų tiurkų kalbomis kalbančių musulmonų genocidą, ir, jei bus žengtas, šis žingsnis galėtų padidinti spaudimą dėl daugiau kaip milijono stovyklose Sindziange laikomų žmonių.
Europos Sąjunga (ES) pirmadienį paprašė Kinijos suteikti nepriklausomiems stebėtojams galimybę patekti į Sindziango regioną, kuriame, kaip teigiama, vykdomi didelio masto žmogaus teisių pažeidimai prieš regione gyvenančius musulmonus uigūrus.
JAV Prekybos departamentas pirmadienį paskelbė sankcijas 11 kinų įmonių už žmogaus teisių pažeidimus uigūrų mažumos atžvilgiu, atkirsdamas joms prieigą prie amerikietiškų prekių.
Jungtinės Valstijos ketvirtadienį paskelbė sankcijas keliems Kinijos aukšto rango pareigūnams ir pareikalavo užbaigti „šiurpius“ žmogaus teisių pažeidimus, nukreiptus prieš uigūrus ir kitus tiurkus musulmonus.
JAV Kongresas trečiadienį uždegė žalią šviesą imtis sankcijų prieš kinų pareigūnus dėl masinio uigūrų ir kitų musulmonų mažumų narių įkalinimo.
Dėl to tautinė nesantaika ateityje tik aštrės.
Jau kuris laikas stipriausia Lietuvos futbolo komanda – Marijampolės „Sūdūva“ – džiaugiasi atradę naują turtingą rėmėją. Žinant kokius sunkius laikus išgyvena Lietuvos futbolas, tai labai džiugi žinia. Deja, džiaugsmą pakeičia abejonės, kai sužinome, kad tas dosnus rėmėjas yra Kinijos įmonė, patekus...
Prestižinei Europos Parlamento Sacharovo premijai antradienį nominuotas Kinijoje nuo 2014 metų kalintis uigūrų ekonomistas, trys brazilų aktyvistai ir grupė Kenijos studentų, kovojančių prieš moterų lytinių organų žalojimą.
Tarptautinį pripažinimą pelniusį kinų fotonaujienų žurnalistą Lu Guangą, lapkritį dingusį Kinijos neramiame rytiniame Sindziango regione, „oficialiai suėmė“ vietos pareigūnai, trečiadienį pranešė jo žmona.
Daugiau kaip milijonas Kinijos komunistų partijos pareigūnų reguliariai siunčiami gyventi su vietos šeimomis vakariniame Sindziango regione. Kaip rašo CNN Pekino biuro vyresnysis prodiuseris Stevenas Jiangas, šis sprendimas rodo, kad valdžia bando vis griežčiau kontroliuoti šioje provincijoje vyrauj...
Kinijos užsienio reikalų ministerija antradienį, lapkričio 21 dieną, paragino Tailandą skubiai surasti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn 20 etninių musulmonų uigūrų, pasprukusių iš tardymo izoliatoriaus, esančio prie Tailando sienos su Malaizija.
„Islamo valstybės“ teroristai išplatino naują vaizdo pranešimą, kuriame žada Kinijoje įsmeigti savo vėliavą ir pralieti kraujo upes. Įraše matoma, kaip teroristų stovykloje Irake mokosi etniniai uigūrai. Pekinas „Islamo valstybės“ grėsmę vertina gana rimtai.
Ilgametė Prancūzijos savaitraščio „Le Nouvel Observateur“ korespondentė Ursula Gotjė šeštadienį patvirtino, kad sausio 1 d. paliks Kiniją, kadangi šios šalies valdžia panaikino jos akreditaciją ir vizą dėl straipsnio apie uigūrų persekiojimą.