Rusijos Kazanės mieste antradienį prasideda BRICS šalių viršūnių susitikimas.
Viršūnių susitikimas
70 straipsnių
Rusija sukritikavo buvusios sąjungininkės Armėnijos dalyvavimą NATO viršūnių susitikime Vašingtone, praneša agentūra „Reuters“.
Pirmadienį Pekinas davė atkirtį Didžiojo septyneto (G7) viršūnių susitikimo baigiamajam pareiškimui, kuriame nusitaikyta į Kiniją, apkaltinęs grupės lyderius „arogancija, išankstiniu nusistatymu ir melu“.
Dešimtys šalių, dalyvavusių Šveicarijoje vykstančiame viršūnių susitikime dėl Taikos Ukrainoje, sekmadienį pabrėžė, kad bet koks susitarimas karui užbaigti turi gerbti Ukrainos „teritorinį vientisumą“. Pasak jų, ilgalaikiam susitarimui pasiekti būtinas „visų pusių dialogas“.
Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni šeštadienį sukritikavo Rusijos prezidento Vladimiro Putino reikalavimą, kad Ukraina iš esmės pasiduotų prieš rengiant bet kokias taikos derybas, pavadindama tai „propaganda“.
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako – artėja laikas, kai NATO turės deklaruoti, ar šalys yra rimtai nusiteikusios dėl paramos Ukrainai, dėl Rusijos atgrasymo bei tolimesnės Aljanso plėtros. Politikas pažymi – tvirta NATO laikysena yra svarbi paties Aljanso patikimumui.
Armėnijos ministras pirmininkas atsisakė dalyvauti šių metų Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos viršūnių susitikime, kuris lapkričio 23 dieną vyks Minske. Tokia informacija pateikiama Armėnijos vyriausybės „Telegram“ paskyroje.
Pirmadienį Kinija ruošiasi priimti 130 šalių atstovus, dalyvausiančius forume, kurį temdo Izraelio ir Gazos sektoriaus karas ir vis griežtesniu tonu kalbančio Pekino prašoma padėti stabdyti smurtą.
Ukraina NATO viršūnių susitikime Vilniuje gali tikėtis plačių ir daugiašalių saugumo garantijų, o taip pat – įsipareigojimų dėl reikšmingesnės aljanso narių paramos, sako prof. Dovilė Jakniūnaitė. Ukrainos kelias į NATO, anot jos, nebus lengvas ir tikrai esą nebus automatizuotas.
Jei Ukraina Vilniuje jau kitą savaitę vyksiančiame NATO viršūnių susitikime sulauktų kvietimo prisijungti prie Aljanso, tai turėtų labai didelę įtaką ir karo baigčiai. „Jis pasibaigtų tą pačią dieną“, - konstatavo buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas.
Po Prigožino sukilimo Rusijoje – iššūkiai Lietuvai: ekspertai įvardijo, kam turime būti pasirengę (4)
Jevgenijaus Prigožino sukilimas Maskvoje neabejotinai sukėlė rūpesčių bei užduočių ir Lietuvoje. Dabar kone svarbiausias saugumo dėmesys turėtų būti nukreiptas į Vilniuje vyksiantį NATO Viršūnių susitikimą, nes jis gali tapti erdve provokacijoms. Lietuva taip pat turi dėti pastangas, kad Vakarai ats...
Premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį su Šiaurės Atlanto Tarybos nariais – nuolatiniais NATO šalių narių ambasadoriais – aptarė saugumo situaciją regione ir pasirengimą artėjančiam Aljanso viršūnių susitikimui Vilniuje, praneša Vyriausybė.
Pristatė būsimus ribojimus per NATO renginį: kai kurios Vilniaus zonos bus pasiekiamos tik pėsčiomis (6)
Liepos 11–12 dienomis sostinėje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo metu eismas mieste bus ribojamas keturiose zonose: Vilniaus oro uosto, „Litexpo“ parodų rūmų, senamiesčio teritorijose ir Seimo prieigose. Tokią informaciją, kuri svarbi ne tik gyventojams, bet ir verslui, pirmadienį paskelbė Vilnia...
Ketvirtadienį, pradėdamas viršūnių susitikimą su Vidurinės Azijos lyderiais, Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pasveikino „naują santykių erą“. Pekinas tikisi sustiprinti ryšius su strategiškai svarbiu regionu.
Saudo Arabijos karalius Salmanas pakvietė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį kaip garbės svečią dalyvauti šią savaitę karalystėje vyksiančiame arabų viršūnių susitikime, dpa sakė diplomatiniai šaltiniai Rijade.
Jungtinės Valstijos, Europa ir kitos pagrindinės Ukrainos sąjungininkės rengia naujas sankcijas Rusijai, mėgindamos suvaržyti prezidento Vladimiro Putino ekonomiką po daugiau nei keturiolikos karo mėnesių, teigė su situacija susipažinę šaltiniai.
Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko teigimu, liepos mėnesį, kai Vilniuje vyks NATO viršūnių susitikimas, Rusijoje ir Baltarusijoje turėtų prasidėti pasirengimas paankstintoms „Zapad“ pratyboms. Todėl, pabrėžia ministras, kad susitikimo metu bus sustiprintos Lietuvos galimybės saugumui užtikrin...
Kitąmet vyksiančiame NATO viršūnių susitikime Vilniuje tikimasi apie 40 NATO šalių-narių ir šalių partnerių delegacijų, pirminiais duomenimis, renginyje dalyvaus ir delegacijas lydės apie 5 tūkst. žmonių.
Trečiadienį Vilniaus Rotušėje pažymėtos 20-osios Lietuvai duoto JAV saugumo pažado metinės. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sveikinimo kalboje teigė, kad JAV duotas saugumo pažadas Lietuvai bei atvirų NATO durų politika įkvėpė ir stiprino Lietuvą.
NATO viršūnių susitikimas Vilniuje vyks kitąmet liepos 11-12 dienomis, pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.