Priežastys, kodėl agurkų lapai gelsta
Laistymo režimo nesilaikymas. Jei agurkus laistote labai retai arba dažnai, bet nepakankamai, augalas greitai išsausėja. Pirmasis šios problemos požymis – pageltę lapai. Per gausus laistymas ne mažiau pavojingas – agurkai gali supūti.
Trąšų trūkumas. Vegetacijos metu augalams reikia kompleksinių azoto trąšų, o jų trūkstant pradeda gelsti lapai.
Per didelis vėsinimas. Žema temperatūra taip pat sukelia augalui stresą ir lemia geltonų lapų atsiradimą.
Saulės nudegimai. Jei laistote agurkus dieną ir vanduo patenka ant lapų, geltonos dėmės gali reikšti nudegimą saulėje. Laistykite tik ryte arba vakare.
Ligos ir virusai. Dažna pageltusių lapų priežastis yra ligos, pavyzdžiui, fuzariozė.
Šaknų sistemos pažeidimai. Agurkų šaknis gali apgraužti kenkėjai, jos gali būti pažeistos sodinant daigus į dirvą, ravint ar purenant.
Priežastys, dėl kurių agurkų lapai susisuka
Jei pastebėjote, kad agurkų lapai pradėjo blykšti ir suktis žemyn, galbūt priežastis slypi azoto trūkume.
Vasaros viduryje daržovių pasėlius pažeidžia miltligė. Dėl šios agurkų ligos lapai pagelsta ir susisuka žemyn.
Siekiant išvengti užkrato ir kovoti su juo, augalai purškiami tirpalu, o šiltnamis ar šiltnamis reguliariai vėdinamas.
Jei lapai pradeda garbanotis ir šviesėti, įgauna gelsvą spalvą, gali būti, kad augalą „užpuolė“ kenkėjai. Apžiūrėkite galinę lapo pusę. Galbūt ji padengta amarais arba voratinklinėmis erkėmis. Tokiu atveju agurkus reikėtų nupurkšti atitinkamais kenkėjus atbaidančiais preparatais.
Jei laikotės visų rekomenduojamų priežiūros sąlygų, atlikote šėrimą ir profilaktinį gydymą nuo ligų ir kenkėjų, bet agurkų lapai vis tiek gelsta ir deformuojasi, greičiausiai tai yra virusinės ligos požymis.
Tokiu atveju belieka tik sunaikinti sergantį augalą, kol virusas neišplito po visą daržą.
Priežastys, dėl kurių agurkų lapų kraštai pagelsta
Grybelinė liga. Dažnai miltligė pradeda veikti lapą būtent nuo krašto. Atsargiai, kad nenudegintumėte augalo, agurkus apdorokite tinkamu skysčiu.
Drėgmės trūkumas. Sausas oras ir nepakankamas laistymas gali lemti lapų pageltimą ir nudžiūvimą, dažnai prasidedantį nuo kraštų.
Elementų, ypač kalio, trūkumas. Lapų pakraščiuose atsiranda salotinis geltonas apvadas. Problema sprendžiama atliekant kompleksinį maitinimą.
Ką daryti, jei gelsta atvirame grunte pasodintų agurkų lapai
Uždarykite agurkus šaltuoju metų laiku.
Neleiskite augalams peršalti, uždenkite juos plėvele.
Laikykitės laistymo normų.
Jei lapai pagelto tik todėl, kad agurkai išdžiūvo nuo karščio, atkurkite įprastą laistymą – netrukus augalai atsigaus. Jei persistengėte su laistymu ir lapai pagelto dėl puvinio, reikia imtis skubių priemonių: išpurenti krūmus arba dirvą po jais užpilti medžio pelenais ir smėliu.
Pridėkite trąšų. Agurkus reguliariai tręškite organinėmis ir kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis. Lapų pageltimą gali sukelti „badavimas“.
Agurkus apdorokite nuo ligų ir kenkėjų. Reguliariai apžiūrėkite augalus, kad greitai rastumėte agurkams kenkiančius vabzdžius.
Nelaistykite ir nemaitinkite agurkų dienos metu, nes tai gali sukelti saulės nudegimus.