Kas jau kas, bet prancūzai tikrai moka vertinti skanų ir itin kokybišką maistą, o ir valgo jie išties daug. Susirenka didelėmis kompanijomis ir mėgaujasi ne tik buvimu drauge, bet ir gausiomis vakarienėmis, su prancūzų įpročiais supažindina sostinėje esančio prancūziško restorano „Le BonJour“ vadovė Irina Šauklienė. Įdomu ir tai, kad nors prancūzai garsėja savo gracija, nė dienos negalėtų ištverti be desertų – jais pradeda savo rytus, jais būtinai pabaigia ir vakarienes. Prancūziškos kanelės, macarons, įvairūs pyragai ir pyragaičiai, tortai, šokoladiniai fondant, krembriulė – kas gi galėtų atsispirti?

Norintiems paragauti tikrų Prancūzijos skonių restorano vadovė pirmiausia ir siūlo pasimėgauti pradžioje minėta svogūnų ir šiuo metų laiku prancūzų itin mėgstama česnakų sriubomis, taip pat oto kepsniu su paprikų padažu ir laukiniais ryžiais bei čia pat ruošiamu ančių kepenėlių foie gras, patiekiamu su šviežiomis sezoninėmis uogomis ir figų džemu. Beje, restoranas itin didžiuojasi mažai kur siūlomu foie gras didkepsniu.

Restorano meniu rūpinasi kas kelis mėnesius į sostinę atvykstantis Prancūzijoje gyvenantis ir savo restoraną ten turintis virtuvės šefas Danilo Bianco. Savo šalyje jis pakankamai gerai žinomas ir jau yra pelnęs „Michelin“ žvaigždę, pasakoja I. Šauklienė. Atvykęs į Lietuvą jis ne tik tobulina čia esančio restorano meniu, sugalvoja naujų patiekalų, bet ir konsultuoja bei moko gaminti visą restorano komandą.

Na, o kaip išsivirti tikrą svogūnų sriubą, DELFI Maistas atskleidė restorano virėjas Bronius Kindurys. Tačiau pirmiausia jis kviečia susipažinti su įdomia ir įkvepiančia šios sriubos atsiradimo istorija.

„Pagal vieną legendą, kitą dieną po vieno žymaus didiko pokylio virtuvėje nebebuvo likę nieko daugiau, kaip tik galvutė svogūno, pusė butelio nugerto balto vyno ir kriaukšlelė duonos. Bandydamas suktis iš padėties virėjas vietoje sultinio pasinaudojo vynu ir išvirė pirmą svogūnų sriubą. Taigi galima pasakyti, kad net ir turint kuklų biudžetą namuose galima pasigaminti tikrai išskirtinį ir įsimintiną prancūzišką patiekalą“, – pasakoja B. Kindurys.

Anot jo, svogūnų sriubos receptų yra labai daug ir įvairių. Pirmiausia galima eksperimentuoti su svogūnais – rinktis vienos rūšies, galima pamaišyti, juk svogūnų rūšių daug: paprastieji, šalotiniai, raudonieji, ropiniai. Jei parinksite kitą sultinį, skonis vėl bus kitoks. Yra ir receptų, kur vietoj vyno pilamas tamsus stauto alus.

Svarbiausia nekeisti vieno ingrediento – sviestas turi būti lydytas, kitaip viską tektų daryti labai greitai, kad karamelizuojami svogūnai nesuskrustų. Dar vena galima klaida – svogūnai apkepinami per mažai. Tokiu atveju vėliau net ir ilgai virdami jausite nemalonų žalių svogūnų skonį. Taigi apsišarvuokite kantrybe – jei pasiryšite patys išsivirti ir gerą sultinį, iš viso sriubą virsite apie tris valandas.

Svogūnų sriuba

Prancūziška svogūnų sriuba

1 l sriubos reikės:

  • 1 l mėgstamo sultinio (ilgai virdamas jis nugaruoja)
  • 2 v. š. skaidrinto sviesto
  • 10 vidutinio dydžio svogūnų
  • 100 ml balto vyno
  • 1 a. š. druskos
  • žiupsnelio pipirų
  • žiupsnelio cukraus
  • kelių šakelių čiobrelių
  • apie 50 g tarkuoto sūrio
  • pusės prancūziško batono
  • pesto

Gaminimas:

  1. Sviestą supilame į įkaitintą prikaistuvį.
  2. Ten pat suberiame pusžiedžiais supjaustytus svogūnus ir kepiname, kol jie įgyja auksinę spalvą. Karamelizuojamus svogūnus pagardiname čiobreliais, druska ir pipirais.
  3. Ant svogūnų šliūkštelėjame vyno. Pakaitiname.
  4. Vėliau užpilame sultiniu ir verdame sriubą.
  5. Išvirtą sriubą pagardiname tarkuotu sūriu, šakele šviežių čiobrelių, šalia patiekiame porą riekelių paskrudinto prancūziško batono su pesto padažu.

Skanaus!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (41)