Lietuva netrukus pradės ruošti nacionalinio saugumo specialistus – tokia studijų programa turėtų startuoti jau kitais metais Mykolo Romerio universitete (MRU).
Mykolo Romerio universitetas
228 straipsnių
Mykolo Romerio universitetas – didžiausias ir toks vienintelis specializuotas socialinių mokslų universitetas Lietuvoje. Ryškiausi studijų ir mokslo komponentai – teisė, visuomenės saugumas ir viešasis valdymas. Universitetas turi pajėgius ir reikšmingus edukologijos, ekonomikos, humanitarinių mokslų, komunikacijos, politikos, psichologijos, sociologijos, vadybos branduolius. Šiais metais savo 30-metį universitetas švenčia išsigryninęs savo stiprybes, turintis ryškų identitetą, turiningą istoriją, savo vietą ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio aukštojo mokslo žemėlapyje. Nuo 2019 metų kovo mėnesio MRU rektorė - prof. dr. Inga Žalėnienė.
Geopolitiniai konfliktai, įvairios agresijos formos, demografiniai „sprogimai“ arba „duobės“, emigracijos ir imigracijos problemos, technologijų vystymasis ir daugybė kitų veiksnių vienaip ar kitaip veikia socialinę politiką ar socialinę apsaugą, kuri yra kiekvienos gerovės valstybės pamatas.
Turbūt niekas neprieštaraus, kad kasdieniai, praktiški ir moksliniai, teoriniai reikalai šiek tiek skiriasi. Taip, kaip ir vadybos praktika ir teorija. Beveik kiekvienas mūsų, dalyvaudamas darbo rinkoje, turime aibes asmeninių, praktiškų santykių ir patirčių su vadovais ar pavaldiniais. Teigiamų ir ...
Šį trečiadienį Prezidentūroje ir jos iniciatyva vykusiame Regionų forume tarp kitų savo konkrečių siūlymų, kaip mažinti nuo Vilniaus toliau esančių regionų atsilikimą ir savotišką nelygybę, matyt, didele staigmena visiems tapo Jo Ekscelencijos pasiūlymas dėl Regionų ministerijos įsteigimo.
Tradiciniam Lietuvoje klientelistiniam-hierarchiniam valdymo modeliui su savo neigiamomis nepotizmo ir korupcijos išraiškomis demokratinėje santvarkoje kelią gali užkirsti Naujoji viešoji vadyba (angl. New Public Management) arba Naujasis viešasis valdymas (angl. New Public Governance).
Dažniausiai privataus sektoriaus rinkodaros teorija ir praktika yra nagrinėjama siauresniu požiūriu – tik apibrėžiant, interpretuojant ir vertinant rinkodarą kaip tokią savo paties objekto rėmuose ir nepastebint jos konteksto. Šio dalyko literatūroje galima pastebėti bendrosios atskirų kitų socialin...
Seimas pritarė dviejų aukštųjų mokyklų reorganizacijai: atsiras nauji MRU ir Vilnius Tech padaliniai
Seimas antradienį pritarė Marijampolės kolegijos ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) reorganizacijai.
Dažnai sąvoka „lyderis“ tapatinama su stambių organizacijų vadovais, tačiau lyderystė yra svarbi ne tik formaliose organizacijose. Ypatingai krizių laikotarpiu lyderystės gebėjimai aktualizuojasi ir įgauna naują prasmę visuomeniniame gyvenime, bendruomenėje ar net šeimos narių rate. Yra daug lyderio...
Nors šie metai dar tik tarpiniai prieš ateinančius pokyčius, bet jau ir šiemet stosiančių į aukštąsias mokyklas laukia nemažai pokyčių. Jie svarbūs ir dabartiniams abiturientams, ir baigusiems mokyklas anksčiau.
Vyriausybė pritarė Marijampolės ir Alytaus kolegijų reorganizacijai. Trečiadienį patvirtintais nutarimais numatoma, jog Marijampolės kolegija taps Mykolo Romerio universiteto (MRU) – Sūduvos akademija. Tuo metu Alytaus kolegija pradės veikti kaip Kauno kolegijos padalinys.
Nuo 1990-ųjų kuriama Lietuvos socialinės apsaugos sistema patyrė daug reformų, iš kurių žymiausia buvo 1994–1995 metų pensijų reforma ir įsigaliojęs Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas. Tuo metu buvo galutinai sukurtas Valstybinio socialinio draudimo fondas – SODRA.
Žurnalas „Reitingai“ vienuoliktą kartą pristato institucinį universitetų ir kolegijų reitingą. Tarp valstybinių universitetų, užėmusių antrą – penktą vietas, vyksta nuožmi kova. Tuo metu kolegijų reitinge – naujovė, po kelerių metų pertraukos vėl įtraukti absolventų atlyginimai.
Lietuvos universitetuose studijuoja šimtai įvairių negalių turintys žmonės, tačiau gyventi bendrabučiuose pasiryžta vos vienas kitas. Prieš daugiau nei 30 metų statant šiuos pastatus mažiausiai galvota apie jų pritaikymą ir būsimiems studentams su negalia. Kokia situacija yra šiandien? Ar universite...
Viešojo valdymo institucijos, įgyvendindamos viešąją politiką ir teikdamos visapusiškas viešąsias paslaugas, nuolat susiduria su strategine, taktine ir veiklos rizika. Šių rizikų išraiška gali būti skirstoma į įvairius lygmenis, pradedant meta, makro, mikro ir baigiant nano rizika. Yra įvairūs rizik...
Geriausiai vertinamų pasaulio universitetų reitinguose aukštai įvertintas MRU tarptautiškumas ir studentų įsidarbinimas (2)
Teisės kryptyje aukščiausią tarptautinį reitingą tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų turintis Mykolo Romerio universitetas (MRU) pateko į geriausiai vertinamus pasaulio universitetų QS reitingus (angl. QS World University Rankings 2024). Jau antrus metus iš eilės MRU skirta 1001-1200 vieta. Šiemet per 11...
Reta pasaulio šalis gali pasigirti tokia ilga neutraliteto istorija kaip Švedijos. Tokia jos istorija tęsėsi bemaž 200 metų – nuo 1812 metų Napoleono karų, ir formaliai baigėsi 2009 metais, kai Švedija sudarė įvairias abipusės gynybos sutartis su Europos Sąjunga ir kitomis Šiaurės valstybėmis.
Bendrojo duomenų apsaugos reglamento taikymas vis dar kelia iššūkių, ypač vykdant veiklas, susijusias su išsamios informacijos ir asmens duomenų perdavimu bei skleidimu.
Pasaulio universitetų reitingų agentūra „Times Higher Education“ paskelbė didžiausią poveikį darniam visuomenės ir aplinkos vystymuisi darančias aukštojo mokslo institucijas, sėkmingai įgyvendinančias Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus (DVT). „THE Impact Rankings 2023“ reitinguose jau antrą k...
Be Lietuvos gimnazijų penketukų pagal geriausią skirtingų egzaminų išlaikymą, kurias Delfi jau aprašė, žurnalas „Reitingai“ pateikė ir aukštųjų šalies mokyklų reitingą.
Vieni studentai jau krausto daiktus į bendrabutį, tačiau daug tokių, kurie jau kurpia planus, ką darys, jei bendrabučio negaus. Panašu, kad infliacija padarė didelę įtaką ir dalis universitetų negalės pasiūlyti bendrabučio kambario visiems to pageidaujantiems, nes išeinančių gyventi kitur mažėja, o ...