Socialiniuose tinkluose vėl prisiminta istorija, kad Adolfas Hitleris buvo nominuotas Nobelio taikos premijai. „Melo detektorius“ paaiškina visas šios istorijos aplinkybes.
Nobelio taikos premija
203 straipsnių
Nobelio taikos premija (šved. Nobels fredspris) – kasmetinis apdovanojimas, kurį skiria Norvegijos parlamento išrinktas Norvegijos Nobelio komitetas. Tai viena iš šešių Nobelio premijų, o skiriama nuo 1901 m. Kasmet įteikiama ceremonijos gruodžio 10 d. (Nobelio mirties metinių) metu Osle, Norvegijoje.
Nobelio taikos premija skirta „Nihon Hidankyo“ – Japonijos pilietinei organizacijai, vienijančiai atominę bombą išgyvenusius asmenis, už pastangas „sukurti pasaulį be branduolinių ginklų“.
Trisdešimt keturios kalinės sekmadienį paskelbė bado streiką Irano kalėjime, taip pažymėdamos dvejus metus nuo protestų prieš klerikalinę valdžią pradžios, pranešė Nobelio taikos premijos laureatės Narges Mohammadi fondas.
Bangladešo Nobelio taikos premijos laureatas mikrofinansų pradininkas Muhammadas Yunusas vadovaus laikinajai vyriausybei, po masinių protestų pasitraukus iš pareigų ilgametei ministrei pirmininkei Sheikh Hasinai, trečiadienį paskelbė prezidentūra.
Rusijos žmogaus teisių gynėjas Olegas Orlovas, paleistas per Rusijos ir Vakarų šalių apsikeitimą kaliniais, pirmadienį pažadėjo tęsti veiklą ir siekti kitų politinių kalinių paleidimo.
Lenkijos ir Amerikos pilietybę turinčiai žurnalistei Anne Applebaum bus įteikta 2024 m. Vokietijos knygų mugės Taikos premija, antradienį pranešė apdovanojimų fondo valdyba.
Argentinos prezidentas Javieras Milei savo drąsia taupymo programa ir radikaliomis šalies ekonominės sistemos reformomis pretenduoja gauti Nobelio ekonomikos premiją.
Sekmadienį žinomam Rusijos opozicijos veikėjui Aleksejui Navalnui po mirties bus skirta pirmoji Drezdeno taikos premija. Apdovanojimą - 10 tūkst. eurų - Rytų Vokietijos miesto „Schauspielhaus“ teatre atsiims jo našlė Julija Navalnaja, pranešė organizatoriai.
Šių metų Nobelio premijų laureatai sekmadienį bus pagerbti per 13:00 val. (vidudienį Grinvičo laiku) ir Norvegijoje, ir Švedijoje prasidėsiančias apdovanojimų ceremonijas.
Ketvirtadienį Europos Sąjungos aukščiausias apdovanojimas - Sacharovo premija - skirtas Mahsai Amini, Irano kurdei, prieš metus mirusiai Irane, ir po jos mirties susikūrusiam judėjimui „Moteris, gyvenimas, laisvė“.
Pirmadienį prasideda šių metų Nobelio premijų teikimo sezonas, tą dieną bus paskelbta pirmoji iš šešių kategorijų – apdovanojimas medicinos srityje.
Šeštadienį Ukraina pasveikino Nobelio fondo sprendimą atšaukti kvietimus Rusijos ir Maskvos sąjungininkės Baltarusijos ambasadoriams į šių metų Nobelio premijų teikimo ceremoniją Stokholme.
Po smarkios kritikos ir grasinimų boikotu Nobelio fondas paskelbė, kad atšaukia kvietimus Rusijos, Baltarusijos ir Irano ambasadoriams dalyvauti Nobelio premijų teikimo ceremonijoje Stokholme. Tačiau visi trys kviečiami į ceremoniją Osle.
Rusija žinomą žurnalistą ir Nobelio taikos premijos laureatą Dmitrijų Muratovą paskelbė „užsienio agentu“.
Rusijos ir Baltarusijos ambasadoriai šiemet vėl buvo pakviesti į Stokholmo Nobelio premijos teikimo pokylį. Praėjusiais metais dėl įsiveržimo į Ukrainą jie buvo palikti nuošalyje, praneša „Reuters“.
Tikroji Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino motina gyveno Gruzijos kaime. Jis yra nesantuokinis sūnus, kurį atidavė giminaičiams Leningrade, kai jam buvo tik 10 metų, – skelbia gordonua.com.
Tarp viešai žinomų asmenų, nominuotų 2023 m. Nobelio taikos premijai, minimas ir NATO generalinis sekretorius, ir Ukrainos prezidentas.
Jie taip ir nepažino kūniškos meilės skonio: 8 istorinės asmenybės, kurių nė kiek nedomino seksas (14)
Yra žmonių, kurie tikrai žinojo, ką reiškia pakylėti dvasią ir būti aukščiau viso to, kas kūniška. Aštuonias garsias, svarų indėlį į žmonijos istoriją įnešusias asmenybes išskirtinėmis galima pavadinti dar ir todėl, kad seksas paprasčiausiai neįėjo į jų interesus.
Ramūnas Bogdanas. Kaip Lietuva padėjo įkišti už grotų šių metų Nobelio taikos premijos laureatą Alesį Beliackį (5)
Ši istorija įvyko 2011 m. ir iki šiol lieka neįvertinta, ar ji įvyko dėsningai, ar atsitiktinai. Dabar, kai joje nukentėjęs žmogaus teisių aktyvistas tapo Nobelio taikos premijos laureatu, dar svarbiau išnagrinėti šią juodą dėmę Lietuvos teisingumo darbe, nes pati savaime ji neišgaruos, bet liks pas...
Kalbėdama per Vokietijos televiziją, Rusijos žmogaus teisių organizacijos „Memorial“ įkūrėja Irina Ščerbakova apgailestavo, kad Vokietijos politikai nenorėjo girdėti perspėjimų dėl pragaištingų tendencijų Rusijoje. Dabar ji ragino vokiečius remti Ukrainos kovą visomis įmanomomis priemonėmis, įskaita...