Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, kuria Venesuelos opozicijos kandidatas Edmundo Gonzalezas Urrutia pripažįstamas teisėtu prezidentu, kai prieš tai ilgametis prezidentas Nicolas Maduro paskelbė pergalę ginčytinuose rinkimuose.
Venesuela
985 straipsnių
Venesuelos Bolivaro Respublika (Venesuela) – valstybė Pietų Amerikos šiaurinėje pakrantėje, kurios sostinė Karakasas. Venesuela yra buvusi Ispanijos kolonija, kol 1881 metais liepos 5 dieną atgavo nepriklausomybę.
Ribojasi su Gajana rytuose, Brazilija pietuose, Kolumbija vakaruose, Karibų jūra bei Atlanto vandenynu šiaurėje. Venesuela pasižymi didele gamtine įvairove, yra vertinama kaip viena iš didžiausią biologinę įvairovę turinčių šalių pasaulyje.
Opozicijos lyderė Maria Corina Machado pirmadienį pažadėjo „likti Venesueloje“ kitą dieną po to, kai jos kolega ir kandidatas į prezidentus Edmundo Gonzalezas Urrutia pasiprašė prieglobsčio Ispanijoje, teigdamas, kad po rinkimų patyrė represijas.
Europos Sąjunga pareikalavo, kad Venesuela nutrauktų opozicijos lyderių priespaudą ir išlaisvintų visus politinius kalinius, sekmadienį pareiškė aukščiausiasis bloko diplomatas Josepas Borrellis.
Madridas sekmadienį pareiškė, kad suteiks politinį prieglobstį Venesuelos opozicijos lyderiui Edmundui Gonzalezui Urrutiai, kuris išvyko į Ispaniją po mėnesį trukusio slapstymosi.
Sutrikus elektros energijos tiekimui, ankstyvą penktadienio rytą didžioji Venesuelos dalis paskendo tamsoje, pranešė susisiekimo ministras Freddy Nanezas, šį įvykį aiškinęs „sabotažu“.
JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį pareiškė, kad palaiko Brazilijos ir Kolumbijos raginimus Venesueloje surengti naujus rinkimus.
Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja piliečiams nevykti į Venesuelą, o esančius šalyje – būti budrius.
Po labai ginčytinų prezidento rinkimų Venesueloje Europos Sąjunga (ES) nesutinka pripažinti Nicolo Maduro perrinkimo. Rezultatai, kuriuos rugpjūčio 2 d. paskelbė Venesuelos Nacionalinė rinkimų taryba, „negali būti pripažįstami“, sakoma sekmadienį išplatintame ES Tarybos pareiškime. „Bet koks mėginim...
Po prezidento rinkimų Venesueloje, kuriuose neišvengta gausių kaltinimų plačiai paplitusiu sukčiavimu, vis daugiau užsienio šalių pripažįsta opozicijos kandidatą Edmundo Gonzálezą tikruoju nugalėtoju.
JAV Kongreso užsienio reikalų komitetų ir įstatymų leidžiamosios valdžios vadovai visoje Europoje prisijungė pasmerkdami Venesuelos vyriausybės veiksmus per praėjusį savaitgalį vykusius ginčytinus rinkimus, teigiama Reuters pareiškime, kuris yra precedento neturintis vienybės demonstravimas.
Venesuelos prezidentas Nicolásas Maduro pasmerkė tai, kad Vašingtonas pripažino opozicijos kandidatą Edmundo Gonzálezą laimėjus ginčijamus prezidento rinkimus.
Venesuelos opozicijos lyderė Maria Corina Machado ketvirtadienį pareiškė, kad slapstosi ir „bijo dėl savo gyvybės“, ji paragino šalininkus protestuoti prieš ginčijamą prezidento Nicolaso Maduro pergalę per rinkimus.
Tarptautiniu mastu spaudžiamas Venesuelos prezidentas Nicolasas Maduro trečiadienį pareiškė galįs pasidalinti savo pergalės per rinkimus įrodymais.
Trečiadienį Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų vadovas Josepas Borrellis pareiškė, kad Venesuelos rinkimų rezultatai negali būti pripažinti, kol nebus patikrinti ir paviešinti balsavimo duomenys.
Venesuelos generalinis prokuroras Tarekas Williamas Saabas antradienį pranešė, kad per protestus prieš prezidento Nicolaso Maduro pergalę rinkimuose suimti 749 žmonės, ir perspėjo, kad artimiausiomis valandomis šis skaičius gali išaugti.
Pirmadienį Venesueloje žuvo mažiausiai vienas žmogus, saugumo pajėgoms mėginant nutraukti protestus, kilusius dėl ginčijamo rinkimų rezultato, suteikusio Venesuelos prezidentui Nicolasui Maduro trečiąją kadenciją valdžioje, pranešė viena nevyriausybinė organizacija.
Venesuelos prezidentas Nicolasas Maduro laimėjo trečiąją šešerių metų kadenciją, per rinkimus sekmadienį surinkęs 51,2 proc. balsų, paskelbė rinkimų taryba po kampanijos, kurią temdė kaltinimai opozicijos bauginimu ir baimė, kad bus sukčiaujama.
Venesuelos gyventojai sekmadienį balsuoja prezidento rinkimuose ir sprendžia, ar nori tęstinumo, t. y. dabartinio prezidento Nicolaso Maduro, ar naujo vadovo, t. y. jo varžovo Edmundo Gonzalezo Urrutia.
Žavingoji aktorė, šokėja Gailė Butvilaitė savo charizma ir vakarietišku ugningumu patraukia ne tik kino ir teatro žiūrovų, bet ir tiesiog gatvės praeivių dėmesį. Galima sakyti, kad Gailė turi dvi gimtines – Lietuvą, kurioje ji gimė ir Venesuelą, kur praėjo jos vaikystė ir paauglystė. Venesueloje Gai...
Mažai žinomas Venesuelos diplomatas sekmadienį pažadėjo atstovauti „tiems, kurie nori pokyčių“, sutikęs mesti iššūkį prezidentui Nicolas Maduro liepos mėnesį vyksiančiuose rinkimuose.