Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba gruodžio mėnesio pradžioje paskelbė balsavimą, kur buvo galima rinkti įdomiausią saugomą eglę. Žmonės balsavo tiek tarnybos „Facebook“ paskyroje, tiek anketoje, rašoma pranešime spaudai.
Nors savo noru vabzdžių ragautų retas, labai gali būti, kad tai darėte daugybę kartų patys to nežinodami. Nuo jogurtų ir ledų iki vaisių pyragų, gaiviųjų gėrimų bei keksiukų – raudona spalva pasižymintis maistas labai dažnai turi pigmentą, kuris gaminamas iš vabzdžių.
Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad leidimo laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus turėtojai privalo kiekvienais metais pateikti ataskaitą apie aptvaruose, voljeruose ar kituose statiniuose laikomus laukinius gyvūnus arba informuoti, kad laukiniai gyvūnai nelaikomi. Ataskaitas reikia pateikti...
„Kelių tūkstančių paprastųjų varnėnų pasiskraidymas saulei nusileidus. Ventės Ragas, 2024-12-17“, – rašė Ventės rago vedėjas Vytautas Jusys.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai ragina atkreipti dėmesį, kad gamtoje be antsnukio paleisti šunys gali sužaloti laukinius gyvūnus, rašoma pranešime spaudai.
Herpetologas Gerardas Paškevičius primena, kad atėjo žiema – roplių ir varliagyvių poilsio laikas. Šie gyvūnai žiemos sąstingiui neretai pasirenka vietas greta žmogaus, todėl gamtininkas įvardijo, kaip elgtis, jei aptikote varlių, gyvačių ar tritonų.
Žiema – sunkumų ir išbandymų metas. Didžioji gyvūnų dalis, prikaupę maisto atsargų arba kuo storesnį kūno riebalų sluoksnį, pasiruošė išgyventi atšiauriomis gamtos sąlygomis, rašoma pranešime spaudai.
Verkių parke vykdomi kirtimai gyventojus sukėlė ant kojų ir priminė, kas vyko pernai, tačiau miškininkai turi savo paaiškinimą (1)
Socialiniai tinklai ėmė mirgėti nuo kirtimų Verkių regioniniame parke nuotraukų. Gyventojai fiksuoja ne tik krūvas nupjautų medžių, bet ir išvažinėtą miško paklotę ir sako, kad darbai vyksta naktimis. Grynas.lt primena, kad panaši situacija buvo ir pernai. Valstybinių miškų urėdija (VMU) pateikė sav...
Sekmadienį, gruodžio 15 d., įsigalios vėgėlių žvejybos draudimas, kuris tęsis iki sausio 31 d., rašoma pranešime spaudai.
Pailsėti užmiesčio namelyje svajojusi Gintarė iki šiol šokiruota: mūsų akyse medžiotojai nušovė stirnų šeimyną (14)
„Tokio scenarijaus net nesusapnuočiau. Net filmuose šitaip nerodo... Gimtadienio proga mano akyse, maždaug 150 metrų nuo mūsų poilsio namelio, nušovė stirnų šeimyną. 150 metrų atstumu!“ – negalėjo patikėti Gintarė. Situaciją pakomentavo Aplinkos apsaugos departamentas.
Justiniškių gyventoja pasigedo didžiulių eglių: tikina, kad nukirstos be leidimų ir išvežtos puošti kitų miestų (5)
Į „Delfi“ redakciją kreipėsi Vilniaus Justiniškių mikrorajono gyventoja, kuri užfiksavo, kad buvo nukirstos tarp daugiabučių augusios didelės eglės. Jos teigimu, medžiai dideli ir saugotini, o leidimų kirtėjai neturėjo. Moteris tikina, kad viena eglė išvežta puošti Elektrėnų ir prašė padėti išgelbėt...
Paspaudus šaltukui Arimaičių ežero Radviliškio rajone apylinkės pasidengė baltu šerkšnu. Tik pasigrožėkite, kaip atrodo gamta!
Lietuvoje aptiktos 23 naujos vabalų rūšys, praneša Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus.
Pirmą kartą dumbliašoklį išvydę žmonės nustemba ir tikrai ne iš karto patiki, kad tai – žuvis, sako neseniai iš Vietnamo grįžęs gamtininkas Deividas Makavičius. Ši rūšis ne tik gyvena sausumoje, moka šokinėti ir gali mirksėti, bet ir turi balsą.
Šie metai „iš esmės neabejotinai“ bus karščiausi per visą istoriją ir pirmą kartą viršys kritinę ribą, kuri saugo planetą nuo pavojingo perkaitimo, pirmadienį pareiškė Europos klimato kaitos tarnyba „Copernicus“.
Mokslininkai pateikė priežastis, kodėl šunys vizgina uodegą ar ją vejasi. Taip augintiniai gali daryti ir dėl prastos savijautos.
Kaip ir kasmet, norėdami pripildyti tautiečių namus šventiniu džiaugsmu bei jaukumu, gruodžio 18 d.12.00 val. Valstybinių miškų urėdijos miškininkai pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse bei didžiųjų prekybos centrų aikštelėse visoje Lietuvoje dovanos eglių ir pušų šakas. Šiemet eglišakių daliji...
Panevėžio rajone, netoli Paįstrio kaimo reginys atima žadą – buvęs kukurūzų laukas virto tikra gulbių karalyste.
Kaip aš bandžiau nusipirkti beždžionėlę: ne tik grėsė likti be pinigų, bet ir pakliūti teisėsaugos akiratin (4)
Artėjant Kalėdoms vienas iš didžiausių vaikų norų būna rasti po eglute mielą gyvūnėlį. Vieni svajoja apie įprastą šuniuką, kiti gi užsimano ko nors egzotiškesnio. Benaršant po skelbimus, akis užkliuvo už išties egzotiškų gyvūnų – beždžionėlių. Skelbimai su nuotraukomis, elektroniniu paštu, įrašyta v...
2024-ieji nepagailėjo įdomių įvykių gamtoje. Pirmą kartą sužinojome, kad Lietuvoje gali būti rožinių gyvačių! Taip pat išgirdome apie ežere gyvenančius milžiniškus ungurius ir keistus padarus, parduotuvėse šliaužiojančius žalčius ir siuntomis keliaujančius pitonus. Štai 15 pačių įdomiausių gamtos ke...
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo ir kitų teisės aktų pakeitimus, kuriais keičiama kormoranų gausos reguliavimo tvarka bei leidimų paimti iš gamtos didelę žalą darančius ar pavojų keliančius vilkus ne medžioklės sezono metu išdavimo tvarka, rašoma ...
Nors už lango jau gruodis, lietuviai socialiniuose tinkluose dalijasi grybų nuotraukomis. Kai kurie rado net baravykų. Rinkti grybus smagu, bet ar galima juos valgyti tokiu metų laiku.
Gamtoje pasitaiko rasti laukinių gyvūnų skeletų, tačiau tai, ką aptiko Tomas, išties retas radinys. Ne kiekvienas galėtų atspėti, kam priklauso šie įspūdingi pelkėje gulintys griaučiai.
Kambariniai augalai padeda puošti namus, dalyvauja fotosintezėje ir palaiko optimalų patalpų klimatą. Tačiau, jei jūsų šeimoje yra mažų vaikų ar naminių gyvūnų, turėtumėte žinoti apie nuodingus ir pavojingus kambarinius augalus.
Varnos iki 17 metų gali laikyti pyktį prieš žmones, kurie jiems kenkė ar grasino. Apie tai rašo „Daily Star“.
Drambliai – vieninteliai gyvūnai, kurie vienas kitą vadina vardais: dirbtinis intelektas išaiškino kokiais tiksliai (3)
Jau seniai žinoma, kad drambliai yra vieni protingiausių gyvūnų Žemėje. Tarp sausumos gyvūnų jų smegenų tūris – didžiausias.
Latvijoje ir Estijoje esančios vilkų ir lokių populiacijos auga, rašo latvių Delfi. Plėšrūnai daro vis didesnę žalą.
Gyventojai pyksta: konteinerių dalybos stinga, bet už nerūšiuotas atliekas gresia susimokėti daugiau (3)
Žinia, kad atliekų nerūšiuojantys individualių namų gyventojai už jų tvarkymą mokės daugiau, kai kuriuos ne tik išgąsdino, bet ir supykdė.
Naujas Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus eksponatas – šernas leukistas. Leukizmas – organizmo būklė, kuri lemia odos, kailio, plunksnų spalvos anomalijas. Šių gyvūnų organizmuose yra mažai pigmento melanino, rašoma pranešime spaudai.
Kuršių nerija – ypatinga vieta. Čia keliaujantys neretai sutinka laisvai vaikštinėjančių laukinių gyvūnų. Vieną jų visai šalia kelio įamžino ir Juras. Briedis priklaupė prie kelio atsigerti.