Kaip galima paduoti į teismą ir prisiteisti nesumokėtą pinigų sumą iš Lenkijos įmonės (šiuo atveju ligoninės)? Nuo ko pradėti?
„D Legals“
56 straipsnių
Norėčiau sužinoti kaip darbuotojas turėtų elgtis dėl atleidimo iš darbo. Esu pasirašęs neterminuotą darbo sutartį su bandomuoju 3 mėnesių laikotarpiu. Nesibaigus jam gavau darbdavio iniciatyva prašymą nutraukti sutartį šalių susitarimu pritaikant DK 125 str. 1 d. Įsakymas pasirašytas vieną dieną, su...
Devynios nominacijos ir nuostabūs prizai, kone 300 renginio dalyvių ir kova dėl geriausiųjų vardo iki paskutinės akimirkos. Taip atrodė jau tradiciniais tapę apdovanojimai „BZN start Startups Awards 2014“. Tai didžiausias šalies startuolių apdovanojimų renginys, kurio laimėtojai atrinkti iš 225 star...
Lietuvoje užderėjusiems 200 verslų – milijonai pasaulinių investicijų ir išskirtiniai apdovanojimai (5)
Jaunoms, iniciatyvioms, kūrybingoms ir iššūkių nebijančioms įmonėms – pagalba ieškant investuotojų, verslo partnerių ar komandos narių. Kone kasdien besisteigiantys vienas už kitą imlesni ir perspektyvesni verslai griebiasi kiekvieno galimo pagalbos šaltinio ir papildomo finansavimo, kad galėtų pris...
Man skolininkas pagal pasirašytą vekselį yra skolingas 35 tūkst. Lt. Vekselis buvo perduotas vykdyti antstoliui Lietuvoje, tačiau lėšų ir turto rasta nebuvo.
Esu emigravęs, bet išvykimo nedeklaravęs. Maždaug prieš mėnesį lietuvišku adresu pradėjau gauti teismo šaukimus. Kadangi bute gyvenantys asmenys neturi įgaliojimų, negalėjo priimti šaukimų.
Ar teisus darbdavys, nemokėdamas už darbą poilsio bei švenčių dienomis, taip pat už viršvalandžius, motyvuodamas tuo, jog administracijos darbuotojo darbo diena nenormuota? Įmonėje nustatyta 5 darbo dienų ir 40 darbo valandų darbo savaitė.
Prieš išeidama motinystės atostogų dirbau pamainomis: parą dirbi – kelios laisvos. Ar po vaiko priežiūros atostogų vėl privalau dirbti naktimis, jei darbdavys gali suteikti sąlygas dirbti tik dienos metu? Kokias sąlygas darbdavys turi suteikti darbuotojui, turint mažą vaiką?
Visą dieną darbe praleidžiu prie kompiuterio, šiuo metu vadovė nori pasitelkti papildomą kompiuterį, kuriuo galėtų stebėti darbuotojų atliekamus veiksmus kompiuteryje. Ar tai yra teisėta? Kokios sankcijos būtų taikomos darbdaviui, jei tai būtų teisės pažeidimas?
Šiuo metu dirbame 5 darbo dienas per savaitę (40 val.). Norėdami išeiti iš darbo pas gydytojus ar kitais būtinais atvejais, rašome personalo vadovo vardu prašymą, nurodydami, kiek valandų nebūsime darbe ir kada atidirbsime.
Esu tarnavęs Lietuvos kariuomenėje prieš 10 metų. Gavau šaukimą į karinius mokymus, pratybas. Privalomosios karo tarnybos Lietuvoje jau nebėra, o į šias pratybas, privalau atvykti, kitaip gresia baudos.
Verslo teisės kontora „D Legals“ sumanė naują verslo planą: remiantis teismo sprendimu, jog bendrovė „Teo LT“ nuo 2009 iki 2012 metų neteisėtai rinko skolos administravimo mokestį iš vėluojančių susimokėti asmenų ir paslaugų pakartotinio įjungimo mokestį, jei paslaugos už skolą buvo išjungtos, teism...
Klausk teisininko: ar darbdavys privalo mokėti mokesčius, jeigu Lietuvoje dirbu Latvijos bendrovėje? (16)
Mano žmona dirba kompanijoje registruotoje Latvijoje. Darbo sutartyje nurodyta, kad darbo vieta yra Latvijos Respublikoje, nors faktiškai buvo dirbama Lietuvoje.
Ar galima darbuotojui ir darbdaviui susitarus vėliau keisti būtinąją darbo sutarties sąlygą (pareigybę), nenutraukiant jau esamos sutarties ir tik sudarant sutarties pakeitimą?
Po gimdymo Ukmergės ligoninėje neįgalia tapusi 24 metų ukmergiškė Rūta Lizūnaitė iš gydymo įstaigos gaus daugiau kaip 100 tūkst. Lt litų.
Vasario mėnesį nusipirkau automobilį, pardavėjas tikino, kad mašina yra tvarkinga, techninė apžiūra galioja iki 2015 m. Po 2 d. pirkta mašina išvykau į Rusiją pas gimines ir važiuojant atsirado problemos su stabdžiais – jie tai dirbo tai ne, teko taisytis mašiną servise Rusijoje.
Mano pažįstamai „Sodroje“ antraeiles pareigas įskaitė į darbo stažą, tačiau man tai atsisakė padaryti, motyvuojant, kad antraeilės pareigos nėra įskaičiuojamos į darbo stažą, nors ir dirbau. Norėčiau sužinoti, ar į darbo stažą yra įskaitomos antraeilės pareigos bei kur reikia kreiptis?
Esame jauna 3 asmenų šeima, gyvename viename nuosavo namo kambaryje, kuriame yra šeši kambariai ir kuris priklauso mano močiutei. Aš ir mažametis vaikas esame čia registruoti. Viename kambaryje mes (aš su žmona ir vaiku) nebeįsitenkame. Paprašius suteikti daugiau vietos esame koneveikiami, grasinama...
Norėčiau sužinoti, kuo gali užsiimti valstybės tarnautojas ne darbo laiku? Ar valstybės tarnautojui galima užsiimti tinklinio marketingo verslu?
Su vyru susituokę gyvenome tik mėnesį. Dabar jau daugiau nei penkis mėnesius gyvename atskirai. Vyras įrodinėja, kad teisiškai mes negalime išsiskirti, nes nepraėjo vieneri metai po santuokos sudarymo. Ar tai tiesa? Jeigu taip, ar galima kažkaip pagreitinti skyrybų procesą?