Naujausios „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, 56 proc. apklaustųjų Lietuvoje jaučiasi gerai informuoti apie jiems aktualias nelaimes ir ekstremalias situacijas. Tačiau daugiau nei trečdalis piliečių teigė, kad jiems sunku rasti reikiamą informaciją iš valdžios institucijų ir pagalbos tarnybų (37 ...
geopolitinė situacija
28 straipsnių
Ukraina ir Izraelis stengiasi ginti savo šalis jiems prieinamomis priemonėmis. Nepaisant „Hamas“ ir „Hezbollah“ buvimo pasienyje, Izraelis susidūrė su gerai finansuojamomis, parengtomis ir apginkluotomis, bet vis dėlto teroristinėmis teritorinėmis organizacijomis. Smogiamoji Izraelio karinė jėga nel...
Tyrimai su žiurkėmis rodo, kad gyvų būtybių elgesį galima valdyti bausme ir apdovanojimu. Jei labirinte, patekus į kambarį A, žiurkėms sukeliamas skausmas, jos į jį nebesuka ir noriai risena į skanukų prikrautą kambarį B.
Visų politinių partijų lyderiai ir Prezidentūra sutinka, kad geopolitinė situacija yra pasikeitusi, ir to nematyti negalima. Iniciatyvos SAUGU forume jie pasidalino idėjomis, ką dar būtų galima padaryti, siekiant sustiprinti šalies saugumą.
Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, 1993-iaisiais atkurta ir kariuomenės vado institucija. Lietuvoje kariuomenės vadas skiriamas penkerių metų kadencijai. Visai netrukus, pasibaigus generolo Valdemaro Rupšio kadencijai, įvyks vadų pasikeitimo ceremonija.
Dešimtadalį šalies bendrojo vidaus produkto sunešantis ekonomikos sektorius išgyvena ne vieną krizę. Įmonės traukiasi, mažinami transporto parkai, kyla problemų dėl kvalifikuotų vairuotojų kiekio, o pozityvo neprideda ir sudėtingos geopolitinės sąlygos.
Pradėsiu cituodamas du gerai žinomus posakius apie praeitį: „tie, kurie neprisimena praeities, yra pasmerkti ją pakartoti“ ir „nuo to, kaip prisimename praeitį, priklauso mūsų ateitis“. Pastaruoju metu daug kalbama apie praeitį, ypač ryšium su karu Ukrainoje. Politikai, mokslininkai ir apžvalgininka...
Šiuolaikinė geopolitinė situacija diktuoja ir Seimo sprendimus. Vyksta ne tik karas Ukrainoje, vyksta kova tarp totalitarizmo ir liberalios demokratijos. Ir Baltijos šalys yra tos kovos priešakinėje linijoje.
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje vis atsiranda taikos apologetų, teigiančių, jog Vyriausybė savo ryžtinga retorika siekia karo. Jų nuomone, turime meiliai kalbėtis su agresyviais kaimynais taip siekdami taikos.
Rinkimų į Europos Parlamentą kampanijos kontekste nuolat nuskamba teiginys: „Europos Sąjunga turi smarkiai ruoštis esminei vidinei institucijų pertvarkai“. Ar tikrai ji būtina, ar tikrai ji privalės būti „gili“ ir kas, jei tai nepavyktų?
Aštuoni kandidatai į Lietuvos Respublikos Prezidento postą artėjančiuose gegužės 12 dienos rinkimuose jau prie starto linijos. Taigi, jau viskas aišku. Pasirinkimas – irgi didelis.
Viešojoje erdvėje verdančiose diskusijose apie saugumo klausimus pamirštamas pagrindinis mūsų saugumo elementas. Ne tankai ar dronai, tuo labiau ne slėptuvės. Vakarai vadovaujasi gentiniu mąstymu ir gina savus – vakariečius, todėl mūsų tikslas yra kuo skubiau formuoti mūsų kaip neatsiejamos Vakarų d...
Dabartinėje geopolitinėje situacijoje ir atsižvelgiant į įvykius karo laukuose Ukrainoje, nėra geresnės išeities Europos Sąjungai (ES) nei kurti specialias ES 100 milijardų vertės obligacijas, skirtas investicijoms į gynybą.
Kalboms apie galimą karo grėsmę neslopstant, panevėžiečiai imasi įsirenginėti vietas, kuriose apsisaugotų kritiniu atveju.
Atėjo minkšto nusileidimo – ir palūkanų normų mažinimo, kuris paskatins augimą ir rinkas visame pasaulyje – metai. Tokia būtų vyraujanti optimistinė nuomonė apie pasaulio ekonomiką 2024-aisiais.
Žiniasklaida skaičiuoja, jog šiemet net kelios dešimtys šalių, arba kone pusė pasaulio gyventojų, rinks savo valdžią. Vien Europos Parlamentą rinks 27 šalys, rinkimai vyks net 37 Europos šalyse, įskaitant ir labai svarbius Jungtinėje Karalystėje, ir ne tik.
Atminties kalendoriuje turime dvi labai skaudžias, krauju pažymėtas dienas: birželio 14-oji ir 15-oji.
Rusijos įsiveržimas į Ukrainą lėmė milžiniškus padarinius Artimiesiems Rytams. Konfliktas atskleidė maisto atsargų trūkumą, energijos rinkų šuolį, ginklais prekiaujančias vyriausybes ir geopolitinių santykių pokyčius. Kita vertus, tai sustiprino regiono šalių nepriklausomybę, kuri padėjo Kremliui iš...
Nors 1988–1991 metais Lietuvai pasisekė iškovoti nepriklausomybę beveik be karo, tačiau Lietuvos politinis elitas vėliau tą karą pabandė sugalvoti ir išdalijo apdovanojimus žmonėms už kovas, kurių tikrovėje net nebuvo. Taip interviu „Delfi“ teigia istorikas Algimantas Kasparavičius.
Marius Švaikauskas. Verslų tikslai dešimtmečiais keitėsi nuo pelno iki tvarumo, šiemet aktualus visiškai naujas rodiklis (1)
Didelė dalis verslų šiuo metu kitų metų planuose dėlioja paskutinius štrichus ir peržiūri ilgalaikės veiklos strategijas. 2022-ieji pasufleravo, kad standartinius gerosios vadybos principus ir rodiklius teks skubiai koreguoti. Ir tam neturime nei dešimtmečių, kuriuos praleidome jaukindamiesi rinkos ...