Demografinės problemos yra žinoma šiandieninių Vakarų visuomenių tendencija. Išsivysčiusiose valstybėse žmonės turi vis mažiau vaikų. Socialinės ir kultūrinės slinktys, bendras nestabilumas pasaulyje, technologiniai ir žmonių santykių pokyčiai bei daug kitų dalykų lemia šiandieninę situaciją.
šeimos politika
14 straipsnių
Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Dėmesio: svarbu žinoti, kurie Seimo nariai ketina rudenį įteisinti homoseksualias šeimas (4)
Mes už viską, kas gera, prieš viską, kas bloga! Slidūs makaronai limpa ant rinkėjų ausų, neva perrinkti Seimo nariai visais įmanomais ir neįmanomais būdais stiprins, rems ir skatins tradicines šeimas bei nebalsuos už visuomenei nepriimtinus LGBT įstatymus... Tačiau parlamentarai dažnai balsuoja kita...
Jau dvi Seimo kadencijas stebiu, kaip yra formuojama šeimos politika Lietuvoje.
Ketverius šios Seimo kadencijos metus stebime valdančiųjų tarpusavio kovą dėl Civilinės sąjungos įstatymo projekto įtraukimo į Seimo darbotvarkes. Projekto, kuriuo siūloma sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų turtinius ir neturtinius santykius.
Kai prieš gerą dešimtmetį Lietuvoje įsisiūbavo mada garsiai vardyti tokias problemas, kaip smurtas ar patyčios, „Delfi“ portale rašiau apie tai, kad gimti vyru Lietuvoje nebenorėčiau.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pakvietė pasirašyti peticiją, kuria Europos Parlamentas raginamas stiprinti šeimų, kuriose gimsta vaikai, politiką. Surinkus Lietuvos žmonių parašus, peticija bus įteikta Europos Parlamento Peticijų komiteto pirmininkui. Peticiją jau galima pasirašyti in...
Šią savaitę vis dar netyla aistros dėl „Eurovizijos“. Be tėvų užaugęs Nyderlandų atstovas buvo pašalintas iš konkurso finalo dėl agresyvaus elgesio su televizijos kamera; daug kas juokais siūlė atmatyti kai kuriuos pasirodymus ir daug kas rimtai svarstė, ar dar leisti konkursą stebėti vaikams; buvo ...
Šarūnas Legatas. Kokios nepriklausomų kandidatų į LR Prezidentus pažiūros vertybiniais klausimais? (4)
2024-ieji Lietuvoje yra tikra demokratijos šventė – šiemet vyksta net treji rinkimai ir vienas referendumas. Artimiausiu metu – gegužės 12 d. – rinksime Respublikos Prezidentą. Susirungs 8 kandidatai, iš kurių 4 yra nominuoti politinių partijų, ir tiek pat – išsikėlę savarankiškai.
Dar viena karšta diskusija Lietuvoje. Seimo narys konservatorius Valdas Rakutis sukritikavo jaunas moteris, esą šios „išsidirbinėja“, nenorėdamos turėti vaikų. Tokie politiko pasisakymai sukėlė kritikos bangą. Ar tikrai jaunos moterys nenori gimdyti? Apie tai Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ ...
Aurelijus Veryga. Ar įmanoma pasiekti, kad daugiavaikės šeimos nemokėtų gyventojų pajamų mokesčio? (8)
Tokia mintis mūsų šalyje dabar skamba kaip iš fantastikos srities. Bet tai nėra jau tokia neįsivaizduojama fantazija. Kai kuriose Europos šalyse skatinant gimstamumą jau yra įgyvendintos panašios idėjos.
Linas Kukuraitis, Tomas Tomilinas. Plyštantis biudžetas, arba kai valdžia nebepajėgi spręsti socialinių klausimų (1)
Keista stebėti viešojoje erdvėje ar net tarp ekspertų tvyrantį džiaugsmą, dėl Vyriausybės pateikto ir Seime priimto 2023 metų valstybės biudžeto. „Biudžetas labai geras“ – ir Seimo salėje, ir viešojoje erdvėje plačiai grojamas leitmotyvas. Kuo konkrečiai jis toks geras ir, dar svarbiau, kam?
Ne, šį kartą nekalbėsiu apie šeimos koncepcijas ir apibrėžimus. Pasakysiu tik tiek, kad man, kaip socialdemokratui, šeimos gali būti visokios ir jų nereikia sprausti į visokius religinius, moralinius ar fizinius rėmus. Ypač dabar, kai mūsų šalis susiduria su demografiniais iššūkiais, o ateityje jie ...
Nori turėti vaikų, jaunasis pilieti? Prašom, tau, griežta instrukcija pagal Rimantą Dagį ir konservatorius: ką, kur, kada ir kaip daryti. Taip, jie, greičiausiai, įsivaizduoja tobulą šeimos politiką – griežtai pagal nurodymą ir papunkčiui. O jeigu kažkur neatitikai, tai – tavo problemos.