M. Jampolskis gyvenime stengėsi vadovautis viena taisykle – visada mėgautis tuo, ką daro. Nors, kaip teigia jis, 20-ties tai daryti nėra sudėtinga, tačiau bėgant metams viskas pasikeičia. Taip nutiko ir su alkoholio vartojimu.

„Jeigu tu geri ilgą laiką, tu po to pradedi gerti ne todėl, kad tau būtų gera, o todėl, kad tau nebūtų bloga – čia jau viskas. Čia yra riba, po kurios arba tu apsisuki ir eini kita kryptimi, arba pasilieki ir žūsti, vienokia ar kitokia prasme“, – teigia aktorius.

Priklausomybė nuo alkoholio vartojimo vyrui atsirado tada, kai jis ėmė gerti tam, kad palengvėtų.

Marius Jampolskis

„Kai geri, tai aš įvardinu ne tada, kai tu pastoviai girtas būni. Esmė tame, kad kai tu geri, tu būdamas blaivas, tu žinai, kad tu išgersi kažkada. Ne tai, kad sėdi ir lauki, bet tu žinai, kad negerai, dabar geriau negerti, bet ateis laikas – tu viskas, jau esi toje priklausomybėje. Tavo asmenybė pasikeitusi, požiūris į pasaulį, į žmones – tu tiesiog irsti kaip asmenybė“, – atvirai pasakojo laidos pašnekovas.

M. Jampolskis apie savo priklausomybę suvokė būdamas tik 41-erių. Žinomas vyras skaičiuoja, kad alkoholį jis vartojo apie 20 metų.

„Kai tu 41-erių meti gerti, tu pasijauti taip, kad tu išnyri iš vandens, įkvepi oro, lipi į krantą ir galvoji – taip, nu tai dabar ką: laba diena, aš esu Marius, sėskim, pasišnekėkim kas aš esu, susipažinkim“, – atvirauja žinomas aktorius.

"Moterys meluoja geriau. Scenoje" aktoriai

Tačiau susipažinti tarsi iš naujo tenka ne tik su savimi, bet ir su šeima, tėvais, draugais. Šį procesą M. Jampolskis įvardija kaip vieną iš žiauriausių, galinčių nutikti gyvenime.

„Tas procesas reikalauja neįtikėtino sąžiningumo su savimi, negailestingo tokio. Nes taip atrodo, kad apie tave kalba, kad tu toks, anoks ir kad tai žiauru – tai yra tokios gėlytės, palyginus su tuo, koks tu turi būti su savimi sąžiningas, kad sau pripažinti dalykus. Tai tiesiog kaip linčo teisme“, – teigė laidos pašnekovas.

Nors M. Jampolskis išbandė bene visus įmanomus būdus, norėdamas išgyti nuo alkoholizmo, tačiau jam padėjo tik vienas iš jų – anoniminių alkoholikų susirinkimai.

„Sueina, įsivaizduok, dar trisdešimt tokių kaip tu, kuriems tu nepaknisi proto, nes jie viską žino. Ir visos istorijos – mano, kito, trečio, penkto – yra ta pati viena istorija. Kai tu šitą pamatai – čia geras smūgis per galvą tada būna. Ir ten pamatai tokių žmonių: šalia sėdi bomžas nuo konteinerio ir didžiulės įmonės direktorius. Ir visi ten vienodi“, – šypteli aktorius.

Grupinė terapija

Priklausomybė nuo alkoholio gali pradėti vystytis dar jauname amžiuje. Nors iš pradžių tai gali būti daroma retai ir tam, kad būtų linksma, tačiau vėliau, kaip nutiko ir M. Jampolskiui, tai gali išsivystyti į alkoholizmą. Jis gali ne tik iš esmės pakeisti fizinę ir psichinę būklę, bet ir gadinti santykius su artimaisiais, trukdyti kokybiškai atlikti darbus, o galų gale – sugriauti visą gerą gyvenimą, kurį žmogus bandė susikurti ilgą laiką.

Pagalba turintiems priklausomybių
Norėdami gauti pagalbos kreipkitės į savo šeimos gydytoją ar artimiausią Priklausomybės ligų centrą:
RPLC Vilniaus filialas +370 5 213 7808 registratura@rplc.lt Gerosios Vilties g. 3
RPLC Kauno filialas +370 37 333255 registratura.kaunas@rplc.lt Giedraičių g. 8
RPLC Klaipėdos filialas +370 46 415025 registratura.klaipeda@rplc.lt Taikos pr. 46
RPLC Šiaulių filialas +370 41 455644 registratura.siauliai@rplc.lt Daubos g. 3
RPLC Panevėžio filialas +370 45 582673 registratura.panevezys@rplc.lt Elektronikos g. 6
Anoniminių alkoholikų draugija +370 685 05191 info@aalietuvoje.org
Pilnų namų bendruomenė +370 698 73005 info@pnb.lt
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją